Toshiba Servise Giden HDD'nin Kontrol Edilmeden Geri Yollandı!

Fatih K. |

2014 tarihinde aldığım ve 3 defa kullandığım harici diskim çalışmadığı için servise gönderdim. Üzerinde 2 tane ufak göçük var diye ürünü garanti dışı bırakıp kontrolünü bile sağlamadılar. Sorunun ne olduğu bile belli değil henüz. İzleri görünce açıp bakmayıp ürünü onarımı sağlanmıştır diye geri yolladılar.

Ben tüm bunları çağrı merkezini arayarak öğrendim. Hiçbir şekilde aranmadım ve bilgi verilmedi bana. Cihaz bilgisayara takıldığında çalışıyor bu göçükler varken de çalışıyordu yalnızca bilgisayarda HDD görünmüyor. Bu denli bir saçmalığı böylesine büyük bir firmadan beklemezdim! Toshiba diye güvenip aldık ancak ürünleri iki dokunmayla bozulacaksa verdiğimiz parayı hak etmiyor demektir!

Etiketler :

Yetkili Servis Tekrar Eden Sorun Yetkili Servis Hizmet Kusuru

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 22 Aralık
  15:23

  Sayın Müşterimiz,

  74sata2xt3fb seri numaralı taşınabilir HDD nizin servis kaydı kontrol edilmiştir. Servisimiz HD lere onarım işlemi yapmadığından cihazda donanımsal bir sorun bulunduğunda onay alarak değişim işlemi yaptığından dolayı garantisiz ve garanti kapsamı dışında kalınan cihazlara işlem yapılmamaktadır.

  Cihazınızın tespitlerinde darbe yani kullanıcı kaynaklı hata bulunduğundan işlem yapılmadan çıkışı sağlanmıştır. Size verilen bilgilerde ve yapılan işlemlerde herhangi bir hata bulunmamaktadır.

  Şikayetinizi kaldırmanızı rica ederiz.

  Saygılarımızla,
  Toshiba Müşteri Şikayetleri Uzmanı

 • 22 Aralık
  15:19

  Sayın Müşterimiz,

  Şikayetiniz ulaşmıştır, En kısa sürede geri dönüş sağlanacaktır.

  Saygılarımızla,
  Toshiba Müşteri Şikayetleri Uzmanı