28 Mayıs 2016

Toshiba Servis Memnuniyetsizliği..

G5***** numaralı arıza kaydını yaptırarak biraz dağılmış fakat kullanımda sıkıntı çıkarmayan dizüstü bilgisayarımı Toshiba'nın servisine 23 Mayıs tarihinde gönderdim. Sorunum makineme şarjı dolmaması ve güç almamasıydı. Harici batarya ile makine çalışmaktaydı ve büyük zorluk çıkarmaktaydı. Gönderdim, ertesi günü 39 TL servis ücreti istediler sadece arıza tespiti için. Bekletmeden anında gönderdim. Gönderdikten sadece 1 gün geçtiğinin gecesi kontrol amaçlı siteden baktığımda makinem bana geri gönderildiğini gördüm. Arıza tespiti yapmışlar fakat menteşeler kırık ana kart ve ekran kartı bozuk kasa kırık. Benim söylediğim sorunla ilgili hiçbir şey yok. Bakmışlar dışarıdan bunda bu vardır demişler okumamışlar bile. Aradım servisi bana Rusya'dan parça gelmediğini söyledi. Bana ne gelmeyen parçadan. Git Çin'den al ben 39 TL sana ödemişim 25 25 50 TL kargo ödemişim bunu de diye mi verdim?

Barış 175 Okunma

Cevaplar

 • Toshiba Temsilcisi30 Mayıs 2016

  Sayın Müşterimiz, Teknisyenimiz ile görüşme yapılmıştır. Cihazınız eski olduğundan ve parçaları stokta olmadığından dolayı işlem yapılmamaktadır. Güç gelmeme sorunu ise Anakarttan kaynaklanmaktadır. Arıza tespitinde anakartın arızalı olduğu bilgisi de yer almaktadır. Anakart bulunsa dahi fiziksel olarak cihazda kırık olduğu için kırıklar giderilmeden arızası da tam olarak giderilmeyecektir. Verilen bilgilerde veya yapılan işlemlerde herhangi bir hata bulunmamaktadır. Saygılarımızla, Toshiba Müşteri Şikayetleri Uzmanı

 • Toshiba Temsilcisi30 Mayıs 2016

  Sayın Müşterimiz, Şikayetiniz ulaşmıştır, En kısa sürede incelenerek geri dönüş sağlanacaktır. Saygılarımızla, Toshiba Müşteri Şikayetleri Uzmanı

 • Barış28 Mayıs 2016

  Laptop şu an elime geldi. Göndermeden önce şarja takılı şekilde 1 2 saniye açılıp kapanan güç gelen laptopta şu an hiçbir tepki yok. Güç dahi almıyor. Bumu yaptığınız işlem? Benim verdiğim 39 TL hasar tespit tutarını ve kargo ücretlerimi geri iade edin! Size hasarı söyleyerek gönderiyorum hasar tespiti bile yapamıyorsunuz! Ayrıca ''garanti dışı tespit edilen hasarlar, müşteri teklifi kabul etmediği için işlem yapılmadı'' demişsiniz. Bana sordunuz mu işlem yapılsın diye ilettiniz mi? Para istiyorsunuz gönderiyoruz aldığımız hizmete bak. Sizin hakkınızda 1100 ü geçik şikayet açılmış 1 sene içerisinde. Bu kadar insan yalan söylemiyor. Hakkınız olmayanı hakkınız gibi göstermeyi bırakın.

 • Barış27 Mayıs 2016

  Hayır bir de serviste görevli telefonlara cevap veren kişiye anakartın sorunu nerede ekran kartı neden bozuk diye soruyorum cevap veremiyor. Ben güç ile ilgili problemimi anlattıkça aldığım tek cevap anakart problemli ekran kartı problemli kasa kırık. Ama benim güç ile ilgili problemime cevap yok. Bir çok bilgisayar tamircisini gezdim ve servisin yapabileceğini işçilik dahil 150 TL'ye mal olacağını söylediler. Tam 6 bilgisayar tamircisi bunu söyledi. Kalkıpta köşe başındaki tamircinin bulduğu problemi bulamıyorsanız kapatın servisi yapmayın bu işi.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön