Toshiba Servis Kargo Ücreti!

Hasan A. |

Şırnak Cizre'de ikamet etmekteyim. Toshiba marka TV'mi arızadan dolayı servise göndermek istediğimde müşteri hizmetleri bulunduğum yerde servis bulunmadığını İstanbul'da bulunan servise kargo ile göndermem gerektiğini ancak kargo ücretinin tarafımca ödenmesi gerektiğini bildirdi.

Kanunla belirlenen satış sonrası hizmetler yönetmeliğinin 10. Maddesinde Tüketiciye en yakın yerdeki yetkili servis istasyonunda satış sonrası hizmet verilmesinin mümkün olmaması durumunda; Malın firma merkezine ya da diğer bir yetkili servis istasyonuna ulaştırılması ve geri gönderilmesi ile ilgili olarak tüketiciden nakliye, posta, kargo veya benzeri herhangi bir ulaşım gideri talep edilemez şeklindedir. Haksız olarak kargo ücretini tarafımca ödenmesi durumunda her türlü yasal yola başvuracağım.

Etiketler :

Yetkili Servis Hizmet Kusuru Yetkili Servis Ücretlendirme

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Hasan A.
  22 Mart
  11:01

  İlk mesajinizi attiginiz 9 Mart günü destek@toshibatr.com adresine mail ve 0850 360 86 74 müşteri hizmetlerini arayarak bilgileri verdim. Burada bilgi vermediniz sikayetiniz kapandi şikayeti silin demeye hakkiniz yok. Buradaki şikayetleri okuyan insanları yanlış yonlendirmeyin. Kanuna ve tüketici haklarına karşı geliyorsunuz bir de şikayeti silin yaziyorsunuz. üstelik tüm bilgileri vermeme rağmen.

 • 18 Mart
  15:24

  Sayın Müşterimiz,

  Cevap vermediğinizden dolayı şikayet kaydınız kapatılmıştır. Şikayetinizi kaldırmanızı rica ederiz.

  Saygılarımızla,
  Toshiba Müşteri Şikayetleri Uzmanı

 • Hasan A.
  15 Mart
  20:58

  İstedileri bilgileri vermeme rağmen ne bir geri dönüş ne de bir cevap verdiler. Muhatap bile yok...

 • 09 Mart
  15:49

  Sayın Müşterimiz,

  Servis kayıtlarınızı kontrol edebilmemiz için cihazınıza ait seri numarasını veya form numarasını iletmenizi rica ederiz.

  Saygılarımızla,
  Toshiba Müşteri Şikayetleri Uzmanı

 • Hasan A.
  08 Mart
  12:38

  3 gündür yayında olan şikayete bile cevap vermek aciz bir şirket yazıklar olsun bizde Toshiba iyi bir markadir diye para verip aldık