02 Kasım 2015

Toshiba Garantili Üründen Ücret Talebinde Bulunmak!

Xd046770s Seri numaralı ürünümü ekran gelmediği ve sağ köşede hiçbir darbe veya düşme olmadan zamanla kendiliğinden aşınan parça kırılması nedeniyle 29.10.2015 tarihinde yetkili servise yolladım. Yetkili servis hiçbir dayanak sunmadan LCD ekran kırık üst köşede kırık menteşe kırık sorunlarının olduğunu söyleyip garanti kapsamına girmediği ve ücret talebinde bulunmuştur.

Düşme veya çarpma olmadan parçanın zamanla kapak açıp kapatmakla kırılmasını kullanıcı hatası olarak görmek ne ahlakidir ne de etiktir. Toshiba müşteri hizmetleri bana bundan sonra yine aynı problem ile karşılaşmayacağımı ve ekranın kapatıp açınca kırılmayacağı garantisini vermeyecekse neyin garantisini veriyor?

Sinan 135 Okunma

Cevaplar

  • Sinan03 Kasım 2015

    Kullanımdan kaynaklı arızaların veya kırıkların garanti kapsamında olmadığının bilincindeyiz lakin ürünün parçalarının kalite veya üretiminden kaynaklı bi kusurdan dolayı kırılan parçanında kullanım hatası diyerek garanti kapsamı dışı demek hangi ticari ahlaka sığar onu da artık vijdanınıza bırakıyorum. Garanti belgelerinize ve satış noktalarına ürünün parçalarına garanti vermiyoruz olası bir kırılma kullanım hatası olarak gördüğümüzü ve garanti kapsamına almadığımızı belirtiriz diye not gecerseniz bizim için daha aydınlatıcı olur. Toshiba gibi bir markayı sırf Türkiye distrübötürüden dolayı bir daha tercih etmeyeceğimide bilmenizi isterim.

  • Toshiba Temsilcisi03 Kasım 2015

    Sayın Sinan Kiziltaş, XD046770S seri numaralı cihazınızın servis kaydı kontrol edilmiştir. Cihazınızda kırık tespit edilmiştir. Kırıklar kullanım sonucu oluşmaktadır. Cihazınızı ne şekilde ne şartlar altında ve hangi ortamlarda bilememekteyiz. Servisimiz sadece tespit yapıp arıza gidermekle yükümlü olduklarından, cihazınızda kırığı tespit ederek fiyat teklifi düzenlenmiştir. Kırıklar kullanım sonucu oluştuğundan ve garanti şartlarında da açık açık kullanım sonucu oluşan arızaların garanti kapsamına girmediği yazdığından dolayı ücretli işlem görmesi gerekmektedir. Yapılan işlemlerde ve verilen bilgilerde herhangi bir hata bulunmamaktadır. Saygılarımızla, Toshiba Müşteri Şikayetleri Uzmanı

  • Toshiba Temsilcisi03 Kasım 2015

    Sayın Müşterimiz, Şikayetiniz ulaşmıştır, En kısa sürede geri dönüş sağlanacaktır. Saygılarımızla, Toshiba Müşteri Şikayetleri Uzmanı

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön