Toshiba Garantili Üründen Ücret Talebinde Bulunmak!

Sinan K. |

Xd046770s Seri numaralı ürünümü ekran gelmediği ve sağ köşede hiçbir darbe veya düşme olmadan zamanla kendiliğinden aşınan parça kırılması nedeniyle 29.10.2015 tarihinde yetkili servise yolladım. Yetkili servis hiçbir dayanak sunmadan LCD ekran kırık üst köşede kırık menteşe kırık sorunlarının olduğunu söyleyip garanti kapsamına girmediği ve ücret talebinde bulunmuştur.

Düşme veya çarpma olmadan parçanın zamanla kapak açıp kapatmakla kırılmasını kullanıcı hatası olarak görmek ne ahlakidir ne de etiktir. Toshiba müşteri hizmetleri bana bundan sonra yine aynı problem ile karşılaşmayacağımı ve ekranın kapatıp açınca kırılmayacağı garantisini vermeyecekse neyin garantisini veriyor?

Etiketler :

Kasa-Panel Garanti Kapsam

Şikayeti Takip Edenler

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Sinan K.
  03 Kasım
  13:23

  Kullanımdan kaynaklı arızaların veya kırıkların garanti kapsamında olmadığının bilincindeyiz lakin ürünün parçalarının kalite veya üretiminden kaynaklı bi kusurdan dolayı kırılan parçanında kullanım hatası diyerek garanti kapsamı dışı demek hangi ticari ahlaka sığar onu da artık vijdanınıza bırakıyorum. Garanti belgelerinize ve satış noktalarına ürünün parçalarına garanti vermiyoruz olası bir kırılma kullanım hatası olarak gördüğümüzü ve garanti kapsamına almadığımızı belirtiriz diye not gecerseniz bizim için daha aydınlatıcı olur. Toshiba gibi bir markayı sırf Türkiye distrübötürüden dolayı bir daha tercih etmeyeceğimide bilmenizi isterim.

 • 03 Kasım
  10:06

  Sayın Sinan Kiziltaş,

  XD046770S seri numaralı cihazınızın servis kaydı kontrol edilmiştir.

  Cihazınızda kırık tespit edilmiştir. Kırıklar kullanım sonucu oluşmaktadır. Cihazınızı ne şekilde ne şartlar altında ve hangi ortamlarda bilememekteyiz. Servisimiz sadece tespit yapıp arıza gidermekle yükümlü olduklarından, cihazınızda kırığı tespit ederek fiyat teklifi düzenlenmiştir. Kırıklar kullanım sonucu oluştuğundan ve garanti şartlarında da açık açık kullanım sonucu oluşan arızaların garanti kapsamına girmediği yazdığından dolayı ücretli işlem görmesi gerekmektedir.

  Yapılan işlemlerde ve verilen bilgilerde herhangi bir hata bulunmamaktadır.

  Saygılarımızla,
  Toshiba Müşteri Şikayetleri Uzmanı

 • 03 Kasım
  09:37

  Sayın Müşterimiz,

  Şikayetiniz ulaşmıştır, En kısa sürede geri dönüş sağlanacaktır.

  Saygılarımızla,
  Toshiba Müşteri Şikayetleri Uzmanı