Toshiba 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Yasasını Hiçe Sayıyor!

Yaşar K. |

Kipa'dan Toshiba 1tb HDD satın aldım. Ürün arızalı olduğunu fark edince İstanbul'da bulunan Toshiba servislerini aradım. Toshiba servislerinin hepsi de ağız birliği etmişler gibi arızalı ürünü servise gönderin, gerekli kontrolleri yaparız, arızasını gideririz ama kargo ücretini alıcı ödesin demişlerdir.

Aldığım cevaplar karşısında şaşkınlığımı gizleyemeyip kargo ücretinin alıcıya ödetilmesine itiraz ettiğimde ise Toshiba'da prosedürün bu şekilde işlediğini, kargo ücretinin Toshiba tarafından kesinlikle ödenmeyeceğini, bu şekilde gönderilen ürünü asla kabul etmeyeceklerini söylemişlerdir.

Dünyaca ünlü büyük bir marka olan Toshiba firmasının müşterilerine karşı böyle bir haksızlık yapması çok üzücü bir olaydır, Toshiba firmasına hiç yakıştıramadım. Ayrıca Toshiba firması Türkiye Anayasası'ndaki 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Yasasını keyfi olarak çiğneyerek ve de bilerek suç işlemektedir...

Etiketler :

Ürün Değişim Kusurlu-Arızalı Ürün Satışı

Şikayeti Takip Edenler

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Yaşar K.
  18 Nisan
  15:35

  Cevabınızdan anladığım şey şu:
  "Seni ve şikayetini hiç iplemiyoruz, istediğin yere şikayet et umrumuzda değilsin.
  Türk Anayasasına da saygı duymuyoruz, bu ülkede Toshiba keyfine göre istediği her şeyi yapabilir.
  Toshiba firması, Türkiye Devletinden büyüktür.
  Toshiba uzmanları, Türkiye Büyük Millet Meclisi Milletvekillerinden üstündür"
  demek istiyorsun öyle mi.
  Toshiba firmasının bu hak-hukuk tanımaz tavırlarını, müşterilerini kandırarak attığı kazıkları önce aileme, akrabalarıma, arkadaş ve dostlarıma, sonra mahalledeki çevreme, sonra işyerideki arkadaşlarıma, sonra internette Forum sitelerine tek tek anlatıp onlarla paylaşacağım.
  Bundan sonra Toshiba ürünlerini asla almam

 • 18 Nisan
  10:17

  Sayın Müşterimiz,

  Şirket prosedürümüz gereği 2016 Ocak ayı itibariyle işleyişimiz bu şekildedir. Şikayetiniz yine de ilgili uzmanlarımıza iletilmiştir.

  Saygılarımızla,
  Toshiba Müşteri Şikayetleri Uzmanı