12 Ağustos 2018
Yorum Yap
#10777639

Toroslar Elektrik Dağıtım Voltaj Düşüklüğü Sorununun Çözülememesi!

Adana/Yüreğir/Karacaoğlan Mahallesinde oturuyorum. Koskoca ülkenin koskoca şehrinin küçücük mahallesinde 2-3 yıldan bu yana düşük voltaj sorunu çözülememekte, ya da çözüm için kimse çalışmamakta ya da öyle de böyle de faturayı zaten alıyoruz boş ver çözüp ne yapacağım mantığıyla kimse ilgilenmemektedir. Mahallede ne klimalar sağlıklı çalışıyor ne de diğer elektrikli ve elektronik aletler. Hatta Adana' nın bunaltıcı sıcağında klimayı çalıştırmadan diğer makineleri çalıştırıp iş bittikten sonra klimaları açıyoruz ki cihazlardan biri yanmasın diye. Çok şükür henüz başımıza gelmedi ama mahallede çok duydum voltaj düşüklüğünden klima yandı, buzdolabı bozuldu, televizyon bozuldu diye. Bu kadar zamanda koskoca Enerjisa ve Tedaş bu problemi çözemiyor ise ben bu şirket ve personelinin çalışma ahlakından şüphe duyarım yazık bu işi bırakıp gitsinler. Şu anda zaman 11.08.2018 saat 23:53 ve 2 saat önce sürekli klima pat pat edip kapanıp tekrardan açılıyordu eşim komşuları aradı sizde de mi aynı diye herkes aynı olduğunu belirtti. Her zaman olduğu gibi yine sürekli kesilmeler devam edince eşim Enerjisa müşteri hizmetlerini aradı tam durumu anlatırken bu defa elektrikler tamamen kesildi.


Görüşme halinde olduğumuz arkadaş şebeke arızası var 00:30'da tekrardan elektrikler verilecek dedi ama saat 00:00 olmadan geldi. Ve hala klimamız kapanıp kapanıp açılıyor. Eminim yazın klimalara çok yükleniyorlar bundan dolayı sorun yaşanıyor diye bir bahane üretilecek şimdi. İyide kardeşim burası müstakil evlerden oluşan bir mahalle bunun yanında devasa apartmanların olduğu koca mahallelerde böyle bir sorun yok onların ödediği faturadan daha fazlasını ödüyorum ben. Voltaj düşük olduğundan klimam hiç durmadan çalışmak zorunda kalıyor, buzdolabım ayarlanan soğukluğa 30 dakikada ulaşıp beklemeye geçeceğine 2-3 saat çalışıp hala çalışmaya devam ediyor.


Elektrikli şofbeni söylemeye gerek yok zaten. Üç gün önce de müşteri hizmetlerine şikayet ilettim ama kimse dönüp aramadı şikayetimle ilgili bilgi de vermedi sorunum da düzelmedi. Şu anda tam bir sinir krizi içindeyim herhalde yanımda bir Enerjisa veya Tedaş personeli olsa boğazlarım. Klima kapanıp kapanıp açılıyor kim ilgilenecek bu mahallenin sorunu ile kim bu problemin çözümü için bir gayret gösterecek bilmiyorum gerçi çözüleceğine dair içimde en ufak bir umut da yok.

Ali Ali 1.522 Okunma

Cevaplar

  • Toroslar Elektrik Dağıtım Temsilcisi08 Eylül 2018

    Değerli Müşterimiz, Yapmış olduğunuz başvurunuz değerlendirilmiş ve konu ile ilgili tarafınıza 14.08.2018 tarihinde telefonla bilgilendirme yapılmıştır. Şirketimize göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ederiz. Saygılarımızla, TOROSLAR ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. Talep, öneri ve sorularınız için; [email protected] adresinden veya Çağrı Merkezimizden bize ulaşabilirsiniz. ÇAĞRI MERKEZİ ALO 186 www.toroslaredas.com.tr

  • Toroslar Elektrik Dağıtım Temsilcisi14 Ağustos 2018

    Değerli Müşterimiz, Yapmış olduğunuz başvuru tarafımıza ulaşmış ve incelemeye alınmıştır. Başvurunuz hakkında en kısa sürede size bilgilendirme yapılacaktır. Şirketimize göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ederiz. Saygılarımızla, TOROSLAR ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. Talep, öneri ve sorularınız için; [email protected] adresinden veya Çağrı Merkezimizden bize ulaşabilirsiniz. ÇAĞRI MERKEZİ ALO 186 www.toroslaredas.com.tr

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler