Toroslar Elektrik Dağıtım Ceza Bize Kesiliyor!

Engin Ş. |

Adana Yenibey Mahallesinde her akşam kesilen elektrikler halkı ayaklanmaya kadar getirdi. Santrali 186'yı aradığımızda ise bale müziği uzunca dinleyip kapatıyoruz kimse ilgilenmiyor. Bazen kesip 2-3 gün vermedikleri de oluyor. Adana'nın merkezinden bahsediyorum tam bir trajedi.
Hizmet=0 Kalite =0 ''. Bu şirket e devrettiğinden beri sıkıntı çekiyoruz. Yetkililere biz ulaşamıyoruz sizin ulaşmanızı rica ediyoruz Yenibey halkı adına konuşuyorum.

Etiketler :

Elektrik Kesintisi Çağrı Merkezi Erişim

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 20 Nisan
  13:20

  Sn. Engin ŞİMŞEK,

  Sikayetvar.com aracılığıyla tarafımıza ulaşan mesajınız incelenmiştir. 
  Söz konusu mahallede arızalardan kaynaklı kesintiler yaşanmış olup, benzer arızalara yol açabilecek problemler önceden belirlenerek planlamalar ile bakım çalışmaları gerçekleştirilmiş olup, enerjinin sürekliliği ve kalitesinin arttırmaya yönelik ileriki dönemlerde de şebeke iyileştirme, bakım onarım çalışmaları yapılacaktır. Enerjisiz kalınan sürelerde 186 çağrı merkezine yapılan yoğun aramalardan kaynaklı beklemeler olabilmektedir.

  Elektrik dağıtım şebekelerimizde çeşitli nedenlerle (kötü hava şartları nedeniyle yaşanan iletken kopukları, diğer alt yapı kuruluşlarının çalışmaları sırasında şebekelerimize verdikleri hasarlar ile 3. şahıslar tarafından özellikle trafik kazaları sonucu hasarlanan şebeke direkleri gibi) oluşan arızalar sonucu zaman zaman elektrik kesintileri meydana gelebilmektedir. Bu tür arızaları önceden algılayan bir düzenek mevcut olmadığından, arıza öncesi herhangi bir önlem alma ve müşterilerimizi bilgilendirme imkânımız bulunmamaktadır. İlgili Operasyon Merkezimizce, arızalara en kısa sürede müdahale edilerek, enerji arzı sağlanmaya çalışılmaktadır.
  Bu arızaların tespitinde ise, çeşitli yöntemler uygulanmaktadır. Dağıtım şebekelerimizde oluşan arızaların tespit edilmesi ve onarımın yapılmasından sonra sistemin enerji yük akış planına göre tekrar normale dönüşüm çalışmaları (manevraları) sırasında da zorunlu olarak kısa süreli enerji kesintileri veya gerilim dalgalanmaları olabilmektedir.
  Şirketimiz müşterilerine sürdürülebilir ve kaliteli enerji arzı sağlamak adına şebeke yatırım faaliyetlerine oluşturulan master plan dahilinde devam etmektedir. Bu yatırımların hayata geçirilebilmesi için Yapım İşleri Müdürlüğümüz kontrollüğünde yapılan yeni tesis çalışmaları ve ilgili Operasyon Merkezimizin kontrollüğünde yapılan bakım onarım çalışmaları kapsamında programlı enerji kesintileri planlanarak 48 saat öncesinden yazılı, işitsel ve görsel basına duyurularak, müşterilerimizin bilgilendirilmesi sağlanmakta ve www.baskentedas.com.tr adresinde yayımlanmaktadır.
  Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş. olarak, ana iş hedeflerimiz hizmet kalitesinin ve müşteri memnuniyetinin artırılmasıdır. Bu hedeflerimize ulaşmada tarafınızca yapılan bildirimler büyük önem taşımaktadır. Elektrik kesintilerine uzaktan müdahaleyi mümkün kılan dağıtım şebekesinin izlendiği Otomasyon sistemlerimizin de Şirketimizin hizmet verdiği tüm bölgelerde entegre şekilde devreye alınması ile elektrik şebekesinde meydana gelen arızaların süreleri kısalacak ve bu sayede siz değerli müşterilerimize daha kaliteli elektrik arzı sağlanacaktır.

  Saygılarımızla,
  TOROSLAR ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş.
  Talep, öneri ve sorularınız için; musteriiliskileri@toroslaredas.com adresinden veya Çağrı Merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.
  ÇAĞRI MERKEZİ
  ALO 186
  www.toroslaredas.com.tr