Visit Xolvie, to read complaints and reviews, or file yours.
Tls Contact ile ilgili
Şikayetin Durumu
 •   Yayında
 •   Cevaplandı
 •   Çözüldü

Tls Contact İngiltere Vize Çilesi (4 Temmuz Başvurusu)

12.492görüntüleme
Serkan
Serkan 08 Ağustos 22:48

Tls contact İngiltere vizesi için 4 Temmuz'da biyometrik parmak izi ve fotoğraf verdim. Akademisyenim, konferans davetim ve konuşmam var. Haftaya olacak konferansa vizem henüz sonuçlanmadı. Üniversite imzalı davet mektubum ve çalıştığım okulun izinleri her şey ortada. Bilim yapabilmek zaten mevcut kurlar ile zorken ve hiçbir destek almadan kredi çekerek konferanslara gidebilirken vize süreci resmen işkence. Meslektaşlarımın çoğu da aynı durumda. Vize belirsizliği sebebiyle oturumları boş kalıyor. 2 günlük konferansa gidebilmek bu kadar zor olmamalı. Bu gidişle benim oturumum da boş kalacak. İngiltere'deki meslektaşlarımız da hayret içerisinde.

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

21 Yorum

Serkan
Serkan
 

Konferansım dündü diğer akademisyenler oradayken Benin sunumumu online yapmak zorunda kaldık. Bugün itibariyle ne bir mail ne de bir sonuç var. Vize çıkar mı bilinmez ancak bundan sonraki süreç pasaportu geri almak olacak sanırım. Bunun için bile aylarca bekleyenleri okudum. Yorum yapanlar ve okuyanlar umarım vize sonuçlarınız en kısa sürede gelir. Buradaki yazılanlar bir sonuca ulaşmak için değildi ancak yeni başvuracak olanlara bir fikir vermiş olur sanırım. Kongre başvuru, çağrı, bildiri kabul süreçlerinden bile önce vize almış olmanız gerekiyor. Ancak bu sefer de kabul mektupsuz işiniz zor. Bu saçmalığa şimdiden hazır olun :)

Elif
Elif
 

Serkan Bey sizin vizeniz ne oldu? İptal ettiniz mi ya da sonucu mu beklediniz? Sonuç geldi mi acaba

Beyza
Beyza
 

Merhaba 17 Ağustos itibariyle vizesi sonuçlanan oldu mu? Başvuru tarihi ve red/onay durumunu bizimle paylaşır mısınız?

Muhammed
Muhammed
 

Merhaba, 21-25 iş günü içerisinde belli oluyor dediler, 8-15 Temmuz resmi tatildi, bu onları ilgilendirmiyor sanırım evrakları İngiltere'de ki kurum incelemiyor mu?

Elif
Elif
 

Muhammed Bey selamlar, vizenizde bir gelişme var mıdır? Tekrar soruyorum kusura bakmayın ama hem bu portalda hem de başka bir yer de skilled worker vizesine başvuran pek kimse yok. Takip edebilmem tahmin yürütebilmem biraz zor bu sebeple. 14 Temmuz başvurusu hala almadık pasaportu. Geçen hafta cuma ukvi ile irtibat sağladık onlar kararı verildiğini tls in irtibata geçmesinin 10 gün kadar sürebileceğini söylediler mail ile. Ama kararın ne zaman verildiğini de yazmamışlar. 7. Haftanın içindeyiz bu hafta

Elif
Elif
 

Muhammed Bey sizin vizeniz ile ilgili bir gelişme var mı acaba?

Muhammed
Muhammed
 

Süper, benim de 3 yıllık Tring Hertfordshire tarafında, sonrasında memnun kalırsak uzun yıllar çalışmak dileğiyle

Elif
Elif
 

Benimki Birmingham'da, 5 yıllık

Muhammed
Muhammed
 

Hayırlısı olsun herkes için, hangi şehirde çalışacaksınız, kaç yıllık iş teklifi sunuldu.

Elif
Elif
 

Umarım bekleyen herkesin onayı en kısa zamanda gelir. Gerçekten yıpratıcı bir süreç. İşi gücü bıraktık oralarda çalışacağız diye vize bekliyoruz.

 1
Muhammed
Muhammed
 

Sanırım başvurulardan rastgele önüne alıyor memurlar evrakları incelemesi de günler alıyor herhalde, oradaki memurların inisiyatifine kaldık artık sabırla bekliyoruz

Elif
Elif
 

Ben de 14 temmuzda başvurdum çalışma vizesi için. Hala haber yok. Aynı firmaya gidecek bir arkadaşıma 10 günde haber geldi. Bu durum normal mi hiç anlamadım. 2 hafta sonra çalışmaya başlıyor olmam gerekiyordu🤦🏼‍♀️ Gergin bir şekilde bekliyorum

Muhammed
Muhammed
 

Merhaba Elif Hanım, 29 Temmuz da başvurdum 3. Hafta olacak yarın henüz sonuç yok 4. Veya 5. Haftamda sonuçlanacağını umut ediyorum hayırlısıyla

Elif
Elif
 

Merhaba siz sanırım skilled worker bizesine başvurdunuz değil mi? Herhangi bir sonuç alabildiniz mi acaba?

Tuğçe
Tuğçe
 

Bizim bugün tam 8 hafta bitti. Haftaya 9. Hafta olacak inşallah haftaya seyahat tarihinden önce elimize ulaşır tek umudumuz bu.

Muhammed
Muhammed
 

Benim İngiltere'deki vize acentası ziyaretçi vizeleri 8 haftaya kadar sonuçlanıyor, işçi vizeleri 4 haftaya kadar sonuçlanıyor diye mail attı bana, ben 29 Temmuz cuma günü verdim evrakları iş vizesi için bakalım hayırlısı olsun herkes için.

 1
Tuğçe
Tuğçe
 

Niyazi bey merhaba, sheffield dan mail hangi gün geldi acaba? Bana da dün geldi sheffield maili başvurum 17 Haziran.

Niyazi
Niyazi
 

10 Hazirandaki başvuruma daha yeni, geçen hafta İngiltere-Sheffield'dan vize başvurunuzu değerlendirmeye aldık diye mail geldi. Not: Bugün itibarıyla bu hafta da gelmedi.

 1
Niyazi
Niyazi
 

Değerli hocam ben 10 Hazirandan beri bekliyorum henüz gelmedi maalesef ve pasaportum resmen orada hapsoldu. Öğrencilerle seyahatim 24 Temmuz-6 Ağustos arasında idi. Umarım sizinki en kısa sürede gelir.

Serkan
Serkan
 

Hocam ne yazık ki yetişmedi. Online katıldım. Gri pasaportla gidebileceğimiz ülkeler dışında bilim kapılara bizlere en azından fiziki olarak kapalı.

Batuhan
Batuhan
 

Hocam siteden takip ettiğim kadarıyla 13 14 Haziran açıklanıyordu sizde belli olmadı mı hala

Benzer Şikayetler

profile
 • 10.946görüntüleme
 • 3 hafta önce

Tls Contact İngiltere Vizesi Hatalı Karar

Eksiksiz belge ile gerçekleştirdiğim İngiltere vize başvurumdan 8. Haftada red dönüşü aldım. 26 günlük dil eğitimi vizesi başvurusu yapmıştım. Vizenin verilmeme gerekçesi ve itirazlarım (hatalı kararlar) aşağıdaki gibi, lakin İngiltere'nin hatalı kararına itiraz hakkı bile verilmiyor. 1-Hesabımda b...

Devamını oku
profile
 • 8.778görüntüleme
 • 3 hafta önce

Tls Contact İngiltere - Birleşik Krallık Vize Başvurusu

13 Temmuz tarihinde başvuru yapmıştık İngiltere vizesi (Turistik - Aile Ziyareti) olarak. Bugün sonuç geldi. Red cevabı vermişler. Neden olarak da bankada bir miktar para girişi olmuş kaynağı belirsiz demişler. İlk giriş Babamın gönderdiği paraydı açıklamada da yazıyordu bilgisayar toplayın diye gön...

Devamını oku
profile
 • 15.044görüntüleme
 • 24 Ağustos

Tls Contact Vize Sürecinin Gereksizce Uzaması

6 Temmuz 2022 de Çarşamba günü İstanbul Mecidiyeköy Profilo AVM'den olan İngiltere vize başvuru yerinden İngiltere turistik vize başvurusu yaptım 4 ile 6 hafta arası çıkacak olan vize 7 İnci haftaya sarktı yani 15.08.2022 - 19.08.2022 vize sonucun gelmesi lazımken sonuç açıklanmadı ve uçak biletimi ...

Devamını oku
profile
 • 14.406görüntüleme
 • 16 Ağustos
tam yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız

Tls Contact İngiltere Vize Başvurusu

Arkadaşlar merhaba, 29 Haziran'da başvuru yapıp sonuçlanan var mi? Araya bayram tatili girdiği için süreler daha uzayacak mi acaba? Yüksek ihtimal red gelecek ama insan yinede hevesleniyor :) En yakin sonuçlanan tarihi paylaşırsanız çok sevinirim teşekkür ederim.

Devamını oku
 • profile
1 Destekçi
  93 Yorum
profile
 • 12.007görüntüleme
 • 15 Ağustos
tam yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız

Tls Contact İngiltere Vizesi Ve İletişimsizlik

İngiltere vizesi 20 Haziran tarihinde başvuru yapmama rağmen hala çıkmadı. Zar zor izinlerle gitme işi halletmiş biri olarak vize benim bu şansımı da tüketiyor. Öğrenci olarak gideceğim için hızlı çıkar diye düşünüyorduk ama neredeyse iki ay olacak hala ne bir sonuç yok.

Devamını oku