19 Mart 2013

Tiffany Ürün İadesi Almıyor!

Geçen hafta sonu Ankara, Gordion AVM deki Tiffany Mağazasından oğlum için aldığım pantolonları oğlum renklerini beğenmediği için hemen ertesi günü geri götürdüm, giyilmemiş ve kullanılmamış pantolonları geri almadılar. Mağaza görevlisi Tiffany'nin politikası gereği ürün geri almadıklarını belirtti! Kendisine Tüketici Yasasından ve iade için tanınan süreden haberinin olup olmadığını sordum.


T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın belirlediği Tüketici Hakları Yasasının dışında kendilerine özel bir uygulama yapamayacaklarını belirttim. Israr edince Tiffany merkez telefonunu verdi fakat defalarca aramama rağmen kimse açmadı. Ürün iade işleminin acilen yapılmasını bekliyorum.

Naci 461 Okunma

Cevaplar

  • Tiffany Temsilcisi18 Nisan 2013

    Değerli müşterimiz, Markamızın müşteri hizmetleri birimine ilettiğiniz aynı içerikli mailinize 05/04/2013 tarihinde cevap gönderilmiştir. Bir önceki mailimizde de belirttiğimi gibi, markamızın iade ve değişim prosedürü gereği, iade işlemi ürünün kusurlu olması halinde 30 gün içinde fatura ibrazı ile gerçekleşmektedir. Dolayısıyla, mağazalarımızda kusurlu olmayan ürünlerin iadesi alınmamaktadır. Arzu ederseniz arkadaşlarımız ürünlerin değişimi konusunda size yardımcı olacaklardır. Gösterdiğiniz anlayış için teşekkür eder, keyifli alışverişler dileriz. Saygılarımızla Tiffany

  • Naci09 Nisan 2013

    Şikayet konusu iade sorunumu Tiffany çözmemiş ve hiç giyilmemiş ve kullanıllmamış ürünü satın alındıktan hemen ertesi günü bile iade almayacağını bildirmiştir. Bu durumu Tiffany'den alışveriş yapacakların gözönüne alması gerekmektedir. Tiffany ürün iadesi yapmayacağını cevabı emailinde belirtmiştir. Tiffany, SATILAN MAL GERİ ALINMAZ ibaresini büyük punto ile kasaların yanında kolayca okunacak şekilde asmalı ve tüketiyici ödeme yapmadan önce uyarmalıdır.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön