27 Ekim 2016 #6788962

Tickets.com.tr Kredi Kartı İle İnternetten Bilet Alımında USD Olarak Çekme

23.10.2016 tarihinde internet üzerinden 433391**** kimlik nolu eşim S. G için Tickets.com.tr kurumu aracılığı ile uçak bileti alımı yaptım. 173.00 TL olan ücreti kredi kartımla ödemek için gelen "banka şifresini" onayladım. Ancak bu bedel USD olarak kredi kartıma yansıtılmıştır.
Her üç şirketin müşteri hizmetlerini aradım. İşte yanıtlar;
-Tickets: Tahsilatı doğrudan atlas global yapıyor. Sitemizdeki şartlarımızı okuyun. Atlas Global'i arayın.
-Atlas Global:Tahsilat acentemiz (tickets.com.tr) yapıyor orayı arayın.
-Vakıfbank: Biz banka olarak karışamayız. Banka adına gönderilen onay şifrelerini biz değil, satışı yapan kurum gönderiyor. Biz satıştan sonra satıcı firma tarafından çekilen meblağı hesabı hesabınıza borç kaydederiz.
Sonuç: Olayda bir hata var ama sorumlu kurum yok.

Ayhan 2.309 Okunma

Cevaplar

 • Tickets.com.tr Temsilcisi01 Kasım 2016

  Bankanıza başvurmanızı ve gerçekleşen işlem hakkında bilgi almanızı öneriyoruz. Tutarın kimin tarafından çekildiğine dair bilgiyi bankanız size vermek zorundadır. Tickets.com.tr Müşteri destek ekibi.

 • Ayhan01 Kasım 2016

  Sonuç olarak başa döndük. Yani; "-Tickets: Tahsilatı doğrudan atlas global yapıyor. Sitemizdeki şartlarımızı okuyun. Atlas Global'i arayın. -Atlas Global:Tahsilat acentemiz (tickets.com.tr) yapıyor orayı arayın. -Vakıfbank: Biz banka olarak karışamayız. Banka adına gönderilen onay şifrelerini biz değil, satışı yapan kurum gönderiyor. Biz satıştan sonra satıcı firma tarafından çekilen meblağı hesabı hesabınıza borç kaydederiz. Sonuç: Olayda bir hata var ama sorumlu kurum yok. "

 • Tickets.com.tr Temsilcisi01 Kasım 2016

  Merhaba! Belirtmek isteriz ki biz yolcularımıza sitemizde bulunan “Tickets.com.tr’ye ödeme ve havayolu şirketine doğrudan ödeme. Farklar nelerdir” ipucusunu kullanmalarını tavsiye ediyoruz. Ayrıca müşterilerimize “Doğrudan havayolu şirketine yapılan ödemelerde, tutarın tahsil edileceği döviz birimi havayolu şirketi tarafından değiştirilebilir ve belirtilenden farklı olabilir. Bu durumda biletin tutarı belirtilenden kur farkından dolayı daha fazla olabilmektedir.” Oluşturduğunuz rezervasyon için ödediğiniz tutarı doğrudan havayolu şirketi çekmiştir ve biz tickets.com.tr olarak bu işlemlere dahil olmadık. Rezervasyon oluşturma ve düzenleme noktası olarak bulunduğumuz için müşterinin tercihi için doğrudan global dağıtım sistemlerindeki bulunan resmi havayolu şirketi tekliflerini ve havayolu şirketinin yerleştirmiş olduğu bütün bilgileri her uçuş için ayrı olmak üzere sunmaktayız. Havayolu şirketlerini tahsilat için kullandıkları bankalar yurt dışında olabildiği için tutar çekme işlemi Türkiye sınırları dışından gelebilmektedir. Bu durumlarda bankanız kartınızın türüne, para birimine, tahsilatın gerçekleşeceği para birimine, bankanızın çevirim kurunu ve komisyonunu göz önünde bulundurarak döviz çevrim işlemi uygular. Oluşan bu durumda bankanızın şubesine başvuruda bulunup işlemin detaylarını öğrenmenizi öneriyoruz. Ödeme doğrudan havayolu şirketine gerçekleştiği için maalesef bu işleme erişimimiz kapalıdır. Bu bilgilerin sizin için yararlı olacağını umuyoruz. Tickets.com.tr Müşteri destek ekibi.

 • Ayhan31 Ekim 2016

  İlgili belgeler bugün gönderildi. İyi çalışmalar.

 • Tickets.com.tr Temsilcisi31 Ekim 2016

  Merhaba, Sorunuza ilişkin bütün evraklar ve belgeleri [email protected] e-posta adresimize iletmenizi rica ediyoruz. Evraklar incelendikten sonra açıklama yapılacaktır. İyi günler, Tickets.com.tr Müşteri destek ekibi.

 • Ayhan29 Ekim 2016

  Ayrıca hemen belirtmeliyimki, söz konusu tutar USD olarak kredi kartı hesabıma borç olarak kaydedilmiş olup, son ödeme tarihinde ödenecektir. İyi çalışmalar...

 • Ayhan29 Ekim 2016

  Banka kaydına ilişkin belgeyi size nasıl ileteceğimi bildirir misiniz lütfen...

 • Tickets.com.tr Temsilcisi27 Ekim 2016

  Verdiğiniz bilgi için teşekkür ederiz Ayhan Bey. Durumunuz incelenmiştir. Ödemeniz doğrudan havayolu şirketine olduğu için sistemimizde ödemenize dair bilgi bulunmamaktadır(E-bankacılığınızda ödeme kimin tarafından tahsil edildiği yazmalıdır).Lütfen bize bu işleme dair bankanızdan dekontu iletiniz. Dikkatinizi çekmek istiyoruz ki dekontta: -İşlem numarası -Banka görevlisinin imzası ve damgası -Tutarın çekilme tarihi -Çekilen tutar -Kim tarafından çekildi -Durumu (provizyonda/çekildi) belirtilmelidir. Havayolu şirketi ile iletişime geçeceğiz. Neden size yanlış bilgi verildiğine dair ve tutarın neden USD para cinsinden çekildiğini öğreneceğiz. Gelen cevap doğrultusunda sizi bilgilendireceğiz. Cevabınızı bekliyoruz. İyi günler. Tickets.com.tr Müşteri destek ekibi.

 • Ayhan27 Ekim 2016

  Rezervasyon no.: htwvte

 • Tickets.com.tr Temsilcisi27 Ekim 2016

  Merhaba! İletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz. Durum ile ilgili araştırmanın yapılabilmesi için, lütfen, rezervasyon numaranızı belirtiniz.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön