Deprem destek listelerine hızlı erişin!
Ticaret Bakanlığı ile ilgili
Şikayetin Durumu
  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü
  • profile
  • profile
2 Destekçi

Ticaret Bakanlığı Gümrük Vergisi Fiyatları  Yüksek

5.701
Zafer
Zafer 04 Ocak 11:38

Yok yok böyle gümrük olamaz bu gümrük değil alınan madde bir adet mini PC Türkiye de bitti. Amazon ® dan bir adet kendime aldım almaz olaydım dedim fansız dedim sessiz, keşke Türkiye de h***t**** ticaretinden 5 adet alaydım.

Türkiye'de gümrükten artık 150 dolar üstü hiçbir şey vergisinide verseniz bekletiliyor ve aldığınız malzeme 5000 TL ise 9000 TL ödeyerek bu malzemeyi alabilirsiniz. Bir malzeme alış 5000 TL ve vergisi ile 6000 TL sayıyorsunuz. Ama gümrük kişisel de olsa yapacağınız ödeme aldığınız, ürünün iki katı yani ithalatçıdan aldıklarından belki, on kat fazla. Yani ürünü yurt dışından dediğim, amazondan dahi alsanız, ürün bu ülkeye giremez. Bu ülkeyi geçemez.

Biz Avrupa birliğinin değil kıyısından, uzağından bile geçemeyiz ya. Ben ticaret yapmıyorum aynı mal Türkiye'de vardı. Bitti. Bende şahsi olarak aldım almaz olaydım. Ben bir vatandaş olarak bu durumdaysam, ey millet artık ithalat bitmiştir.

Aldığın kardır gümrüğe ne oldu, vay başımıza gelenler. Şimdi ben hiçbir şey istemiyorum, UPS Türkiye ® benden vekâletname istedi. Gönderdim. Şahsi alacağım bir ürün öyle 1000 2000 dolarlık değil. Bir ürün ihtiyaç ürünü 5000 TL lik o da ben parayı ödesem bile alıp alamayacağım şüpheli fansız mini PC için ticari ödeme 9000 TL ödeme yani toplamada taş çatlasın 5000 TL olan ürün 14000 TL oldu tamam anladık ürün yurt dışından asla getirmeyin diyorsunuz, aldıysan yandın artık.

Gümrük maddeleri gelmiş süper süper olmuş. E zaten ülkede de üretmiyoruz, sorun yok. Olan amazondan alana oluyor, bakın kimse bu ülkede orta gelirliyi bile korumuyor.

Psikolojim bozuldu, kusura bakmayın bir aydır her gün kargo UPS ® yi arıyorum, noterden vekâlet çıkarttım tamam dendi, ama gümrük ticari mal diye bir şey söylemiş 5 binlik mal oldu, 14 bin oda alabilirsen. İyi şükür araba almıyorum ki almam imkansız herhalde, oda 2,7 milyon a gelir, bir araba Türkiye de 900 bin ise Avrupa'dan Türkiye'ye gelişi 3*900=2700 yani 2,7 milyon olur ki bu da Türkiye'de neden sıfır araç yok, alınamıyor anlaşılmış oldu. Neyse yaşıyoruz buna da şükür.

  • profile
  • profile
2 Destekçi

Benzer Şikayetler

profile
3.194
26 Nisan 2022

Ticaret Bakanlığı Kayseri Havaalanı Gümrük Vergisi

Ben yurt dışından arkadaşımla eşime 1 adet telefon gönderdim Kayseri havaalanında el konmuş ve geri alabilmeniz için 6000 bin lira gümrük vergisi istemiş. Telefonun kendi fiyatı 7000 bin lira ben telefonumu almak istiyorum ama biraz insaf diyorum.

  • profile
1 Destekçi
profile
9.650
13 Nisan 2022

Ticaret Bakanlığı Gümrük Vergisi Zulmü

Ben bu işin ticaretini yapmıyorum. Türkiye'de insanlığın bittiği ve fiyatların alabildiğine yüksek seyrettiği bu dönemlerde zorunlu ihtiyacım olan bir ürünü ucuza almak için yurt dışı sitelerini günlerce hatta aylarca araştırarak, kullanmak için aldığım bir ürüne hem bedel, hem kargo, hem de  devlet...

Ticaret Bakanlığı Gümrük Vergisi Zulmü
profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .