THY ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Harun'un şikayet sonucundan memnuniyeti

         
  • profile
  • profile
  • profile
4 Destekçi

Turk Hava Yolları Korona Doneminde Beni Mağdur Etti.

859görüntüleme
Harun
Harun 24 Kasım 2020 11:26

Güney Afrika Johannesburg'ta tatil maksatlı bulunuyorken, Corona virüsü salgını çıktı ve Türkiye'ye geri dönemedim. Bu süreçte sadece THY firmasının bilet sattığını ve tahliye uçuşlarını da sadece THY firmasının yaptığını öğrenince, ister istemez bu firmaya güvenerek 17 Haziran tarihine İstanbul'a geri dönüş bileti aldım.

Fakat 5-10 gün içerisinde Korona kaynaklı sebeplerden dolayı uçuşumun iptal edildiğine dair bir e-posta aldım. Daha sonra THY müşteri hizmetlerini arayarak 1 Temmuz tarihine yeniden bilet aldım. Fakat yine bu süreç aynen yaşanınca THY müşteri hizmetlerini arayarak 1 Ağustos tarihine yeniden bilet aldım. Son bir kere daha bu süreç yaşanınca biletimde artık değişiklik yapmadım.

Bu süreçte Güney Afrika Türk Konsolosluğundan arandım ve Güney Afrika 'dan Türkiye'ye 22 Haziran 2020 tarihli bir adet tahliye uçuşunun olacağını, THY firmasının düzenleyeceğini söylediler ve askerlik durumumdan dolayı beni bu uçağa kabul edeceklerini söylediler. Fakat aracı bir firma vasıtasıyla olduğu için daha önce kullanamadığım biletimi, bu uçuşta kullanamayacağım bildirildi.

Sonuçta TK 3281 numaralı tahliye uçuşuyla normal fiyatın 3-4 katı 5000 küsur tl ödeyerek Türkiye'ye döndüm. Daha sonra Türkiye'de iken yeniden Güney Afrika 'ya gitme durumum olunca biletimi ters parkur olarak değiştirmek istedim. Fakat yardımcı olunmadı.

Biletimin iadesini talep ettim. Corona'dan dolayı sadece satış ofislerimize gidebilirsiniz dediler. Mersin'de ikamet ettiğim için ve satış ofisleri Mersin'de olmadığı için mecburen İstanbul'a gittiğimde Kadıköy satış ofisinde bilet iademi talep ettim. Fakat bileti arkadaşımın aldığından ve dolar üzerinden alındığından dolayı benim değil ancak arkadaşımın bilet iadesini alacağını fakat sadece THY Güney Afrika ofisi tarafından bunun gerçekleştirilebileceğini söylediler.

Sonuçta bir e-posta adresi verildi ve oraya bileti satın alan kişinin ve yolcu bilgilerinin e-posta olarak gönderilmesi söylendi. E-postayı 07.10.2020 tarihinde gönderdiğimde epostanın alındığına dair herhangi bir olumlu veya olumsuz geri dönüş yapılmadı.

Bununla alakalı yine THY müşteri hizmetlerini aradığımda bana bu sürecin uzun sürebileceğini her seferinde geri bildirim oluşturmam gerektiği söylendi.

Şu anda aradan neredeyse 2 ay geçti ve bize herhangi bir bilet ücret iadesi yapılmadı. Bu konu hakkında ivedilikle geri dönüş yapılmasını eğer geri dönüş yapılmazsa hukuki yollara başvuracağımı belirtmek isterim.

Harun
Harun24 Kasım 2020 11:37

Bu süreçte yaşadığım mağduriyetler: 1. Korona salgını olmasına ve havalimanları kapalı olmasına rağmen haksız yere internet üzerinden bilet satışı yapılması. 2. Yeni tarihli uçuşlarımın THY tarafından sürekli iptal edilmesi. 3. Müşteri hizmetlerinin kendi arasında yetki sorunlarının olması ve benim hikayemin bir türlü tamamıyla anlaşılamamasından dolayı, sürekli her müşteri temsilcisine süreci baştan anlatmam. 4. Müşteri hizmetlerinde uzun süre bekletilip, sürekli başka müşteri hizmetleri temsilcilerine yönlendirilmem. 5. Biletimin dolar üzerinden alınması ve arkadaşımın bileti aldığı bilinmesine rağmen, Türkiye'deki THY Kadıköy satış ofisine boş yere yönlendirilmem. 6. THY Kadıköy satış ofisinde, satış ofisi temsilcisinin yasal hakkım olmasına rağmen bana kimliğini ibraz etmemesi. 7. Bilet iadesi ile alakalı istedikleri bilgileri istedikleri e-posta adresine göndermeme rağmen, epostanın alındığına dair herhangi bir geri dönüş olmaması ve 2 ay boş yere bekletilmem.

  • profile
  • profile
  • profile
4 Destekçi

0 Yorum

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Benzer Şikayetler