16 Kasım
Yorum Yap
#11158313

THY'da Verilmeyen Hizmet!

16.11.2018 tarihinde Turkish Airlines – TK 1523 İstanbul - Düsseldorf 08:20 09:50 uçuşu ile alakalı olarak. 6 hafta önce kalça pelvis kırığı bulunan 65 yaşındaki annem için yürüyemediği için tekerlekli sandalye talebinde bulunduk. Bu sabah hava limanına geldiğimizde kontuar check-in 1-2-3 numaralı kısımlarda bulunan THY yetkililerine 45 dakika boyunca tekerlekli sandalyeyi nereden alabileceğimi sorarak rahatsızlığı bulunan annemi ayakta beklettiler. En sonunda isyan etmemle beraber en dip kısımda bulunan özel hizmetlere yönlendirdiler.


Orada tek bir bayan personel ve hizmetli personel iş yapmaya çalışıyor. Check -in işlemi sadece orada yapıldığı için hızlı olmalarını istememe rağmen işlemi gerçekleştiremediler ve annem o uçakla uçamadı. Sonra benim problem çıkarmamla ilgili yöneticiye zorla ulaşıldı. Bu arada annem ayakta bir oradan bir tarafa gidip geliyor. İlgili yönetici bir yöneticiyle konuşarak yine aynı durum deyip 11:45 13:10 uçağına bilet ayırdı.


Bu süreçte anneme kalça ağrıları arttı ve ayağını uzatarak dinlendirdik. Ben işime geç gitmek zorunda kaldım ve yöneticilerime karşı zor durumda kaldım. Düsseldorf hava limanında bekleyen ablam ve eniştem 3,5 saat daha hava-limanında annemi beklemek zorunda kaldı. Dolayısıyla işlerine de geç gitmek zorunda kaldılar. Sonuç öğrendiğim kadarıyla Atatürk hava-limanında görevli olan yetkin personellerin çoğu yeni hava-limanında görev aldığı, Atatürk hava-limanında yeterli olmayan personelle hizmet verdikleri.


Ben bir Türk vatandaşı olarak bana ve anneme bunları yaşatanlardan dolayı utanç duydum. Bu yazdıklarım sadece anlatabildiğim detaylar. Umarım bu duruma ihtiyacı olanlar bu yaşadıklarımı yaşamazlar. Konuyla ilgili THY Müşteri hizmetlerine tk-1603742 referans numarasıyla şikayet kayıtı açtırdım. Bir şey olacağını tahmin etmiyorum. Burası Türkiye.
Ben şahsım olarak ne gerekiyorsa bu yaşadıklarımı başta 24.232 bağlantım olan linkedin.com üzerinden tüm detaylarıyla yazacağım. Bana gelecek cevap doğrultusunda da hukuksal işlem yaptıracağım. THY size tek diyeceğim yabancı vatandaşlara gösterdiğiniz ilgiyi lütfen Türk vatandaşlarına da gösterin!

Tolga 2.108 Okunma

Cevaplar

  • Tolga10 Aralık

    bu kadar yasananlara ve çağrı merkezine acmis olduğum şikayete rağmen bir kisi aramamistir. Bu bahsettigim THY... . çözüm bulabilmek için memlekette birilerinin yakinimi olmak lazım bilmdim...

Ziyaretçi Yorumları