sta-1-hoverYetersiz Çözüm

THY Yine Yanlış Yönlendirme!

Nida Nida28 Ağustos 15:32

Lüksemburg uçuşuna Corona testi gerekmediği halde bugün annemi uçağa almadılar! Bir çok kişiye danışıldı ve Ankara İstanbul- İstanbul Lüksemburg uçağına izin verilmedi. Elimizde Konsolosluk belgeleri izinleri olduğu halde bu çalışanların bilip bilmeden insanları yanlış yönlendirmelerinden gerçekten bıktık artık! Sabah 8den öğlen 3e kadar insanları hem Almanya'da hem Türkiye'de havalimanında ve yollarda rezil ettiniz! Bütün konsoloslukları aradım THY genel müdürlüğüne kadar şikayet ettim. En son suçunuzu kabul ettiniz ama maddi manevi tazminat talep ediyorum. Bu sene Corona'dan sadece siz muzdarip olmadınız. Ama insanları bu denli rezil etmeye hakkınız yok. Bavul kırılır tazminat ödemezsiniz, etiketler karışır bavullar karışır, değişiklik hakkımızı vermiyorsunuz. Yeter artık yaptıklarınız. Maddi manevi tazminatımı istiyorum. Yoksa avukatıma başvuracağım.

Gelişme :

3 hafta önce

Beni uçağa almadıkları için ve sonrasında hiçbir hizmet sunmadıklarını için defalarca başvurdum defalarca aradım mesaj attım. Ne transfer, ne otel, ne yeme ne içme ne telefon görüşmeleri hiçbir hizmet sunulmadı. Hatalarından dolayı 2 kere Kırıkkale Esenboğa arası, esim evden Lüksemburg'a 2 kere (100 km) ve ailem Batıkent'ten 2-3 sefer git gel yapıp o kadar yol o kadar saat harcadık. Kızım saatlerce Türkiye'yi arayıp bir sür telefon parası ödedi. Bir Damla Su dahi verilmedi maddi manevi tazminatımı talep ediyorum. Otel transfer vs. Hizmetleri sunmadınız, oysa ki ertesi gün vardım evime beni İstanbul'da bir başıma bıraktınız. Otel rezervasyonu yapmadığınız halde beni gönderdiniz gecenin bir vakti kalakaldım havalimanında. Bir Damla Su dahi vermediniz su!

Bunların tazminatını masraflarını istiyorum diye defalarca mail attım dalga geçer gibi faturaları iletin diyorlar?! Sağlamadığınız ama söz verdiğiniz olanakların faturasını nasıl vereyim? Sizin yüzünüzden yanıltıldığım için defalarca arabalarıyla beni getirip götüren insanlar var o kadar zaman kaybı o kadar benzin masrafları. Bunların faturasını nasıl çıkarayım?

Defalarca aynı cevabi veriyorsunuz kopyala yapıştır misali! Arabanız fatura mi kesiyor sizin diyorum faturalarınızı verin diyorsunuz! Bana yeme içme olanakları sağlamadınız diyorum fatura verin diyorsunuz? Bu nasıl bir zihniyet nasıl bir algı?

 • - Görüntüleme
 • 1Destekçi
 • 2Yorum
empty-star empty-star empty-star empty-star empty-star
0/5

Cevaplar

profile-icon Nida 01 Ekim 13:56

Sonunda hatalarını kabul ettiler, fakat biz size ücretsiz bilet arti konaklama sunmuşuz zaten deniliyor. Ücretsiz bileti söke söke zorla aldık bu bir, iki de bana konaklama sunulmadı! Vicdanlı otel müdürü 2 saat dinlenmeme izin verdi. Masraflarınızı belirtin değerlendirelim demişler de, pardon? Kurusu kurusuna hesaplayim bir de isterseniz? Maddi manevi tazminat + 24 saat boyunca oluşan masraflar! Bir Damla Su dahi vermediniz. Come on Biraz realistik olmaya davet ediyorum!

profile-icon Nida 31 Ağustos 13:13

28 Ağustos sabah 8 de yola çıkıp 29 Ağustos öğlen 1 de eve vardı annem. Hala bana uçağa binmiş diyorsunuz. İnceleme anlayışınızda problem var

profile-icon Nida 31 Ağustos 13:10

"Geri bildiriminiz doğrultusunda biletiniz incelenmiş olup uçuşunuzu tamamlandığınız görülmektedir." Ne Kontuardaki konuşma ne telefon konuşmaları incelenmiş! İncelenmiş olsaydı bu denli saçma bir cevap vermezdiniz. Konsolosluk dahil her yerde telefon kayıtları şikayetler var.

profile-icon Nida 29 Ağustos 00:37

Saat 21.50 de ki uçakla İstanbul'a yollayıp otelinizde rezervasyon yaptırdığınızı söylediniz. Gece yarısı annemi gönderip otelde rezervasyon yapılmadığını öğrendik. 16 saattir kadın hasta haliyle rezil oldu yollarda. Rezervasyon yaptırmamak ne demek? Kadın 8 saat koridorlarda mi sürünecek? Rezervasyon yapılmadığı halde neden İstanbul'a gönderdiniz? Bu ne rezalet bu ne sorumsuzluk?

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
 • Yorum yazabilmek için ya da .

 • profile-icon Kamil 29 Ağustos 12:00  

  Merhaba dün mü oldu sizin olay

  • 1Yorum
  Cevapları Gizle (1) arrow
  profile-icon Nida 31 Ağustos 13:08  

  Merhaba, evet 28 Ağustos sabahi Ankara'da oldu

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler