08 Kasım
#12928282

THY Valizimi Kırdı Ve Asla Telefi Etmiyor

28 Ekim tarihinde İzmir-İstanbul uçuşum öncesi bagaj tesliminde kırılabilir eşya var uyarısı koymalarını rica ettim ve 2 yıldır böyle bir hizmetlerinin olmadığı yanıtını aldım. Peki bu konuda nasıl bir politika izliyorsunuz İçindekiler kırılırsa diye sorduğumda ise onu yapıştırdığımızda da kırılıyor zaten şeklinde lakayıt bir cevap aldım. Uçuş ardından gece uçuşu olması nedeniyle valizimi çekecek kısmından tutarak aldım ve otobüse yetiştim. Bir gariplik olduğunu tutmaya çalışırken anlasam da valizimin tutma yerinin tamamen söküldüğünü ancak otobüse bindiğimde fark ettim ve vakit geçmeden THY ile iletişme geçmeye çalıştım.


Bir rapor tutmamı istediler online olarak. Rapor için enteresan taleplerde bulundular bagaj faturası yahut bagajın hasarıyla ilgili bir belge talep ettiler. Bagaj faturasını cebinde taşıyan biri olmayacağını söylediğimde faturasız mı alışveriş yapıyorsunuz diyerek yargı dağıttılar sağ olsunlar. Ayrıca onların kırdığı valizi kucağıma alıp tamir edecek yer aramam gerekmesi sökerken civarı da çatladığı için tamir edilemeyeceğinden öyleyse bile tamir edilemez belgesi almam gerektiğini söylediler. Ben garanti kapsamı dışında bir valiz İçim herhangi bir yerin tamir edilemez belgesi vereceğini düşünmüyorum.


Tut ki veriyor bunu ben mi aramalıyım? Neyse ki valiz fiyatını gösterebilsem de dönüş olarak havaalanında fark etmemiş olmam nedeniyle hakkımı arayamayacağım yönünde bir cevap aldım. Asla kabul edilebilir bir cevap değildi. Bugün itibariyle Bussiness Class yolcularına Versace çantalı kitler dağıttığını fark edince tekrar sinirlendim ve bu konuyla ilgili hakkımı aramam gerektiğini düşünüp Twitter'da bir Tweet dizisi hazırladım ve THY gibi hesapları da etiketledim. Bu tweet dizisi ardından bana help desk tarafından üzüntülerini belli eden bir direkt message gönderdiler ve ilgili birime yönlendireceklerini söylediler.


Elbette bu mesajlar da ilgiden uzak hazır templateden ibaretti. İlgili mailden ise yine insan aklıyla dalga geçer gibi aynı mail geldi. Yine asla ilgilenmeden hasarı havaalanında raporlamam gerektiğini söylemişler. Öyleyse internet üzerinden doldurulan rapor ne için var, öyleyse help desk üzüntü belirtip niçin yönlendirme yapıyor? Müşteri memnuniyet Bussines Class yolcularına Versace kit dağıtmakla olmuyor. Kırılan valizimin telafisini alabilmek için beni günlerce uğraştırıp bir de dalga geçer gibi aynı mailleri atıyorsunuz. Kimse kendi kusurundan orada fark etseydiniz diyerek sıyrılamaz.

Zülal Zülal 1.880 Okunma
Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları