15 Ağustos
#12421615

THY Valiz Kaybolması Ve Eşya Çalınması

10.08.2019'da Ankara Esenboğa Havalimanından Türk Hava Yolları Anadolu Jet aracılığıyla TK7656 sefer kodu ile Dalaman havalimanına 11.15'te iniş yaptım. Valizimin olmadığını kaybolmuş olabileceğini söylediler ve bana takip formu verdiler. Benimle beraber 7 yolcunun daha valizi kayıp! Bagaj aksaklı formu doldurmamı söylediler ve bana ilk ihtiyaç seti olarak verilmesi gereken paket teklif dahi edilmedi. Havaalanı personeli E** hanım ile görüştüğümde acil ihtiyaçların ilgili havayolu şirketi tarafından karşılanacağını, ancak belli bir tutarının ödenebileceğini söylediler ve rakam belirtmediler. Acil durumu ise ayrı bir muamma kime göre acil?


Ne kadar ve ne zaman ödeyeceği belli olmayan bir parayı konuşuyoruz burada ayrıca Dalaman’a eşim ve 2 yaşındaki oğlumla 4 günlük tatil için geldim. Tüm eşyalarımızın kıyafetler mayolar ayakkabılar ve dahada önemlisi alyanslarımızın olduğu valiz akşam saat 21.30'da hava alanına getirildi. İner inmez valizimizi hemen gönderecekleri yerde bir de, Dalaman kayıp eşya bölümünün sorumlu amiri H** hanım durumun aciliyetini anlatmama, bebeğimizin olduğunu ve giyecek kıyafetimizin dahi olmadığını belirtmeme rağmen ilgisiz bir şekilde yarın sabah yollarız şoför yok bekleyin diyerek telefonda da 15 dakika bekletti.


Gelen valizde eşim ve bana ait olan alyansların yine tam tur yüzüğün olduğu Calvin Klein marka çantamızda yok! İlgili kamera kayıtlarını talep ediyorum polis ve savcılığa gideceğim. Sabah saat 10.05'ten akşam 21.30'a kadar bulunamayan bir valizin bulunması bile mucize (!) 4 günlük tatilimizin ilk günü ne yazık ki çöp. Şarjımız yok, kıyafetimiz yok, ilaçlarımız yok, mağdur olduğumuz günün bedeli ve kayıp eşyalarımızla ilgili Türk Hava Yolları'na maddi ve manevi olarak dava açacağız. Böyle bir rezalet olamaz. Kendi hataları olan bu durumun ivedilikle çözülmesini talep ediyoruz.

Burak Burak 6.845 Okunma
Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları