28 Temmuz
Yorum Yap
#10712192

THY Üst Düzey Yöneticilerin Dikkatine

Merhaba Sayın Yetkili, geçirdiğim bir kaza sonucu yaklaşık 33 yıldır boyundan aşağı felçliyim ve bu yazıyı size sağ elimdeki %15 lik güç ile yazıyorum. Eşim ile her sene İstanbul'dan Trabzon'a uçak ile gederiz. 15-25 Temmuz arasında zor zahmet yine uçak bileti aldım ve dönüş için Trabzon İstanbul 25 Temmuz 01:30 a TK 2837 sefer numaralı uçak ile yolculuk yaptım. Ağır engelim sebebiyle uçuştan birkaç gün önce kendimi kabin içi olarak yazdırıyorum. Özetle uçağa binmek ve inmek için yardım talebinde bulunuyorum. 15 Temmuz'da sorun yaşamadım lakin 25 Temmuz'da uçak İstanbul'a indikten sonra kim suçlu ve kimin hatası bilmiyorum ama büyük sorun yaşadım. Uçak 30 dakika rötarlı kalktı ve uçaktan yolcular çıktıktan sonra beni uçaktan almaya görevliler gelmedi ve yaklaşık 45 dakika uçakta mahsur bırakıldım. Gece saat neredeyse 04:30-05 olmuş, uykusuzluk bir yandan, WC ihtiyacım bir yandan gerçekten büyük sıkıntı yaşadım. Ben inemediğim için hostesler uçaktan inemedi. Temizlik görevlisi işini yapamadı. Uçaktan yolcular indikten 45 dakika sonra Engelli Ambülansı ve yardımcı eleman geldi lakin bu sefer de tek geldiği için beni transfer edemedi tecrübesi olmayan biri yardımcı oldu ve uçak içinden çıkmak için küçük araca transfer edildim.


Engelli Ambulansına girdik bu seferde kendime ait olan tekerlekli sandalyem Ambülansta yoktu. Neden yok diye sordum, bilgi geç gelmiş bu nedenle gecikme olmuş ve bu nedenle tekerlekli sandalyem valizler ile berabermiş! Engelli Ambulansı içinde bulunan ve bana uygun olmayan herhangi bir tekerlekli sandalyeye transfer edildim lakin bu seferde ayak koyma yerleri birbirinden farklı olduğu için bir ayak yukarıda, bir ayak aşağıda kaldı! Sağ bacağımda ağır kireçlenme olduğu için sağ bacağımı oraya kaldırtamadım ve tek bacağım boşta zor zahmet bagaj ve tekerlekli sandalyemin bulunduğu yere geldik


Sayın Yetkili, ağır engelim sebebiyle, sizde taktir edersiniz ki ulaşım ve transferim benim için büyük önem taşıyor! Şimdi size soruyorum, bu durumda ve bu şekilde mağdur edilseniz ne yapardınız! ? THY gibi Dünya Devi Böyle büyük bir Şirkete bu yakışıyor mu? Ağır engelliyim ve oraya benim için fahiş bedel ödeyerek zor şartlarda Kabin içi olduğumu bildirim yaparak gelmişim ve yaşadığımız duruma bak! Konu hakkında mağduriyetimin giderilmesini ve böyle büyük bir hata yaparak beni o saatte orada mağdur eden kişi veya kişilere ceza ne ise ivedilikle uygulanmasını önemle rica ediyorum.

İsmail 2.635 Okunma
Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler