THY Uçuşu İptali Sonrası Mağduriyet!

Eren Eren1 yıl önce

Eşim ve kızım için THY dan 20 Ocak 2019 İstanbul-Kastamonu'ya gidiş 30 Ocak Kastamonu-İstanbul dönüş bileti aldık. Fakat dönüşte eşimin yanında çocuğumuzda olacak ve getireceği eşyaların fazlalığı nedeniyle, hava alanından evimize ulaşımda da yardımcı olması adına daha sonrasında eşimin anne ve babasına da aynı kredi kartından 30 Ocak Kastamonu-İstanbul bileti aldık. Bugün 20 Ocak gününe geldiğimizde İstanbul-Kastamonu seferi THY tarafından iptal edildiği açıklandı. Bugün yetişmeleri gereken bir organizasyon olması gerektiği için, bir farklı seferlerle de gitmesi olanaksızdı. Nihayetinde uçuş iptali dolayısıyla eşim ve kızım için ödemiş olduğumuz gidiş-dönüş biletleri kesintisiz iade edildi. Fakat eşim ve kızıma yardımcı olmaları için, eşimin anne ve babasına 30 Ocak 2019 tarihi için de bilet almıştık. Şimdi geldiğimiz nokta da bu kişilerin gelmesine gerek kalmamıştır. Durumu THY yolları yetkililerine anlattık ama havaalanında bunlarla ilgili geri iade yapmadılar, promosyonlu bilet olduklarından dolayı dediler. Eşim ve kızım uçuş iptali olmasaydı Kastamonu'ya gidecekti, dönüşte de eşimin anne ve babası refakat edecekti. Ama uçuş iptal oldu. Sonrasında sivil havacılık kurumunu aradım ve durumu anlattım. Onlar da bana THY çağrı merkezini arayarak öncelikli olarak dosya oluşturmanızı ve dosyaya gelecek sonuca göre onlara ulaşabileceğimizi bildirdiler. Daha sonra THY çağrı merkezini aradım konuyla ilgili tk-18324** numaralı dosyayı açtılar.

Durum yukarıda anlattığım üzere gerçekleşmiş olup; sizlere durumun uçuş iptaliyle ilişkili olarak gerçekleştiğini bildirmek isterim. THY haksız olarak insanların parasını almamalıdır. Uçuş iptalleri yolcunun belirlediği bir şey olmamakla beraber THY'nin belirlediği bir durumdur. O halde neden bizim ödediğimiz tutar THY'nin kasasına kalıyor, bizler neden mağdur ediliyoruz? Bir an önce kesintisiz bir şekilde aldığım biletlerin tutarının tarafıma iade edilmezse ilgili merciler hakkında hukuki süreç başlatacağım. Uçak iptali belgeleri ektedir.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

profile-icon Eren 1 yıl önce

THY bu şikayet ile birlikte ilgili, sorunu çözemeyeceğini maille tarafıma anlatmış. Yasal olarak iade edilemeyeceğini belirtmiş. Benim için sorun çözülmedi, THY için sorun yok her şey yasal olarak sözleşme şartlarına uygun. Yapacak bir şey yok sanırım.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler