13 Şubat
Yorum Yap
#11580740

THY Tarife Değişikliği E-Fatura Vermeme Durumu!

2019 Mayıs'ta Hollanda'da gideceğim fuar için #THY'den 2018 Aralık'ta bilet aldım. THY App ile; hızlı ve pratik. İşlem sonunda, fatura bilgileri için bir link var, ama vergi kimlik bilgileri yanımda değil. Daha önce oldu biliyorum; bilete e-fatura oluşturmak için gerekli bilgileri girmek için sonraki ayın 10'una (10 Ocak) kadar sürem var, sonra yaparım.
8 Ocak'ta THY'den mesaj: "uçuşta tarife değişikliği oldu, işlem yapmak için çağrı merkezine ulaşın" -Tamam! Önceden de oldu biliyorum; uçuş saatinin değişmesi bana değişiklik/iade hakkı veriyor. Hemen aynı uçuş için THY web sitesinde fiyat bakıyorum. Önceden ödediğime göre %30 düşmüş. Erken almak hep avantaj değil, olur böyle şeyler. Nasılsa tarife değişikliği oldu, bilet değişecek, sonra faturalarım. Birkaç gün sonra çağrı merkezini arıyorum. Tarife değişikliği sadece bir uçuşun 10 dakika öne alınmasından kaynaklanıyormuş, 15 dakikadan az tarife değişiklikleri, iade hakkı vermezmiş. Ama hiçbir onayımı gerektirmeyen; "yeni uçuş saatinin bana tebliği" şeklinde gelişen işlem için, ben THY'yi aramalıymışım. Bileti kullanmak istiyorsam; ilk biletimde yazandan 10 dakika erken gitmeliymişim. THY, global markamız, gururumuz. İyi bir müşterisiyim, uçuş içi hizmetlerinden de pek memnunum, olur böyle şeyler. Şimdi bu biletin faturasını rica edeyim.
-Olmaz! 10 Ocak'a kadar e-fatura bilgilerimi girmedim, hakkımı kaybettim. Üzerinde T.C. Kimlik numarası "0" yazan, hiçbir işime yaramayan belge otomatik olarak düzenlendi bile.
-Tamam canım ne olacak, durum ortada; 1 faturayı iptal edip, yenisini düzenleyecekler. Koskoca THY. Müşteri memnuniyet anlayışında havayolu sektörünün yenilikçi firması. Size özel şef bile uçuruyorlar.
Satış ofisine gidiyorum, çağrı merkezine; çağrı merkezine gidiyorum, web'deki "müşteri geri bildirim formu" bölümüne yönlendiriyor. adı üzerinde "müşteri hizmetleri" değil, "geri bildirim formu". Canın mı sıkıldı; dilek feneri gibi, at karanlığa bir not, takip no... Al. Çözüme dönük aksiyon yok. Kurum politikasına göre neden haksız olduğunu anlatan kopyala-yapıştır notla 1 hafta içinde cevap var. Gönderdiğin talep ve yazışmaların geçmişi görüntülenemiyor, cevap vermek istersen yeni form dolduruyorsun. THY'nin müşteri memnuniyet anlayışına yakışmıyor. Ve problem hala çözülmedi. Mayıs 2019 uçuşumun biletine bugünkü fiyattan %30 fazla ödedim, geçerli fatura bile alamıyorum. Turkishairlines; Çözüm basit, neyi yanlış yaptığımı anlatmayın.

Varol Varol 3.926 Okunma Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler