30 Eylül 2019
#12694156

THY Parasını Çektiği Bileti Oluşturmadı

28.09.2019 21:30' da satın aldığım bilet için THY' nin web sitesi üzerinden 3D Secure ile ödeme yaptım. 3D Secure ödemeler çift taraflı doğrulama ile olur, yani bana SMS ile gelen kodu ödeme sayfasında ilgili alana girdiğimde kod doğru ve yeterli bakiye varsa çekim yapılır. Buraya kadar sorun yok para çekimi yapıldı, sonrasında çekime istinaden biletin oluşması gerekiyor fakat bilet oluşmadı. Müşteri hizmetlerini aradım çekim yapılmadığı için rezervasyon iptal edildiği söylendi. Farklı bir müşteri temsilcisi bu gibi sorunlar arada sırada oluyor geri bildirim yapın diyor (Müşteri hizmetleri seramonisin de görüşmeleriniz kayıt altındadır diyorsunuz, dinleyebilirsiniz). Yani bu nasıl bir mantıktır anlamış değilim. Yeni bir bilet alsam aynı şekilde burada da çekim olsa ama bilet oluşmazsa ne olacak diyorum, olabilir diyorlar.


Biletin fiyatı 189.99 TL' den 239.99 TL' ye çıktı peki buradaki fiyat mağduriyeti ne olacak?


Şimdi bir de ben bu insanlara siz benden çekim yaptınız diye kendimi kanıtlayacağım. Neden böyle bir şey yapıyorum ben. Eğer kendi sanal poslarınızı kullanıyorsanız ya da bir entegrator üzerinden online pos kullanıyorsanız, bankalara ait ya da entegrator firmalara ait panellerden bu bilgilere kolaylıkla erişebilir ve aaaa gerçekten para çekilmiş ama bu para karşılığında bir sipariş oluşturmamışız sonucuna varabilirsiniz.


Bu platform üzerinde müşteri memnuniyet oranı aslında yapmış olduğunuz işin kalitesi hakkında bilgi veriyor. Bakalım aksini kanıtlayabilecek misiniz...

Hikmet Hikmet 4.519 Okunma
Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları