19 Ağustos 2019
#12445264

THY Online Check-İn Zorunluluğu

THY 15.08.2019 tarihli TK2645 numaralı Elazığ - İstanbul seferi için Elazığ Havalimanına uçuş saatinden 45 -50 dakika önce ulaştım. Biletleme gişesindeki yoğunluk nedeniyle uçuş saatinden 35 dakika önce bana sıra geldi. THY personeliniz check-in işleminin yapılmadığı gerekçesi ile uçağa giremeyeceğimi bildirdi. Bende gerekli olan saat diliminde havalimanında olduğumu fakat THY personellerinin gereğinden fazla yavaş çalıştığı için sürenin dolduğunu belirttim. Ayrıca check-in işleminin yapılmaması halinde uçuştan 45 dakika önce bilet verilemeyeceği ile ilgili uyarı mesajı almadığımı belirttim. Personelin verdiği cevap benim daha önce Havalimanında olmam gerektiği yönünde idi.


Not: Elazığ havalimanında 15.08.2019 tarihinde 01:30 da sadece 2 adet uçak vardı. Yolcular hala son çıkışta sıra halinde beklemekteydi.
1-) check-in işleminin yapılması gerektiği ile ilgili bir mesaj almadım. Sadece bilet rezervasyon işleminde mailimin en altında bir mesaj olduğunu fark ettim.
2-) zaten online check-in 24 saat önce açılıp uçuştan 1 saat önce bitiyor. İnternet olmayan bir yerde ve telefonumun çekmediği bir yerde olabilirim. Uçuş ücretini ödememe rağmen neden uçağa alınmadım.
Bu durumda; telefon ya da internet kullanmam gerekmiyor. Benim internet kullanma zorunluluğum mu var.
Check-in işleminin yapılması halinde uçuştan 20 dakika öncesine kadar yolcu alınabileceğine dair bir yazı var ise benimde işlemlerimin yapılabileceğini düşünüyorum.
- personeliniz yavaş çalışması nedeniyle uçağa alınamadığım için ücretimin iadesini talep ediyorum.

Emre Emre 8.822 Okunma
Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları