06 Ekim 2018
Yorum Yap
#10995313

THY Müşteri İlişkileri Zayıf!

THY'nın online check-in işlemleri sırasında "Biniş kartı oluştur" butonuna tıkladıktan sonra gelen mailin talep ettiğim biniş kartı olduğunu varsaydım. Biniş kartı oluştur dedikten sonra gelen mailin "bu biniş kartı değildir" mesajı içerebileceğini düşünmek zorunda olduğumu bu deneyim sayesinde öğrenmiş oldum.


İkinci kontrolden geçerken ısrarla çıkmayan karekod yüzünden bankoya gittim, işlemlerin kapandığını öğrendim. Süpervizorle konuştum, yardımcı olamayacağını söyledi. Bilet ofisi promosyon biletlerde hiçbir iade yapılamayacağını, yeni bilet almam gerektiğini bildirdi.
Bundan birkaç saat sonra, tıpkı benim gibi, THY'den işlemler kapandıktan 5-10 dakika sonra bankoya giden bir arkadaşım yeterince bağırıp çağırdıktan sonra uçağa alındığını anlattı.


Bunun üzerine müşteri ilişkilerini aradım ve arkadaşımın bu deneyimini paylaştım. Bazı durumlarda inisiyatif alınabildiğini söyledi. Yani THY ile yaşadığımız problemlerde yeterince gürültü patırtı çıkartırsak görevliler inisiyatif alabiliyor. Onun dışında sadece üzgün oluyorlar ve yardımcı olamıyorlar.


Son olarak kesinlikle iptal ve iade yapılmayan biletimin vergi iadesini, havaalanı içinde sadece bu konuyla ilgilenen deskten değil telefon üzerinden yaptığım taleple alabildim. Bilet ofisinde çalışan bir memurun bu bilgilendirmeyi yapmamasının kurumsal bir yaklaşım olmadığını umuyorum.

Özgül Özgül 1.287 Okunma
Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler