12 Şubat
Yorum Yap
#11574860

THY Miles&Smiles Sistem Hatası!

31 Aralık 2018'de yanacak millerimi kullanmak üzere THY çağrı merkezini 10900 mil karşılığında bilet almak için aradım. Sistem hatası sebebiyle hesabımdan mükerrer mil düşüldü. Talebim doğrultusunda fazla çekilen miller hesabıma eklendi fakat bu millerin geçerlilik tarihi ilk önce 15 Ocak 2019 olarak belirlendi. Sebep olarak ise sistemin 2018 Aralık ayından yanacak millerimi değil 2019 Aralık ayında yanacak millerimi kullandığını belittiler. Düzeltilmesini talep ettim. 31 Mart 2019'a uzatıldı.
Benim geçerlilik tarihi normalde 31 Aralık 2019 olan millerimin geçerlilik tarihini benim hatam olmadan, rızam alınmadan 31 Mart 2019'a çekilmesi kabul edilebilir bir şey değil. Kaldı ki 31 Mart'a kadar seyahat planı yapmak gibi bir düşüncem de yok. Son iki aydır sayısız telefon konuşması ve şikayet dosyası neticesinde THY'nin cevabı şu şekildedir;


Geri bildiriminizde bahsetmiş olduğunuz hususa istinaden tarafınıza daha önce de belirtildiği gibi sistem hatası sebebi ile milleriniz bloke olmuştur. Deneyimlemiş olduğunuz mağduriyeti giderebilmek amaçlı geçerliliğini yitiren 10900 Bonus miliniz tekrar üyeliğinize eklenmiş olup geçerlilik süresi 31 Mart 2019 olarak belirlenmiştir.


Yaşadığınız memnuniyetsizlik ve stresi anlamakla birlikte bir daha benzeri bir olayın yaşanmaması için hizmetlerimizin kalitesini arttırmaya çalışıyoruz. Farklı bir alternatife gidilemeyeceğini son kez belirtmek ister, anlayışınız için teşekkür ederiz. Bu bilgiler ışığında, Türk Hava Yolları olarak, şikayetinize yol açan durumdan ötürü özür diler, bundan sonra size kusursuz hizmet verebilmek umuduyla, saygılar sunarız.


Yukarıda görüldüğü üzere Super bowl'a reklam veren, dünya markası olmakla övünen (globally yours!) THY'nin basit bir sistem hatasını düzeltmekten aciz olmasına mı yoksa bu seferlik idare edin dediği yukarıdaki cevabına mı üzüleyim? Fazladan bir mil vermeyen, ceza tutarını almadan (miller ile alındıysa bilet genellikle dolarla) değişim yapmayan, aynı sınıfta yer yok bahanesi ile biletimi değişmeyen THY benden kendisini idare etmemi rica ediyor. Aramızda müşteri-firma ilişkisinden başka bir ilişki bulunmayan THY'yi idare etmek gibi bir zorunluluğum olmadığı gibi paramın karşılığını istemek gibi bir hakkım bulunuyor. Son olarak, pahalı spor organizasyonlarına ayrılan reklam bütçelerinin bir kısmını bu tip sistem hatalarının düzeltilmesini için ayrılmasını tavsiye ediyorum.

Oguz Oguz 8.281 Okunma Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları