THY Ljubljana İstanbul Uçuşu Sorunlarla Dolu Geçti!

Ceylan Ceylan17 Nisan 2019 12:08

14/04/2019 tarih pazar günü saat 20:00 uçuşu yaşandığım en kötü THY deneyimiydi.

Uçuş planlanan saatinde kalkmadı. Gecikmeli kalktı. Oturduğumuz koltuk bozuktu, radyo çalışmıyor, koltuk yatıp kalmıyordu. Koltuğu hareket ettirmek için 10 dakika uğraşmak zorunda kaldık. Yemek servisi yavaştı, inişe geçtiğimiz sırada yemek servisi verildi. Çöpler toplanmadığı gibi kabin görevlisi masanızı kapatın diye kaba bir uyarıda bulundu. Ancak, masanın üzerinde toplanmamış çöp servisi bulunuyordu. Önümdeki koltuk yolcusu koltuğunu kucağıma kadar yatırdı. Görevliye hamile olduğumu, önümdeki koltuğu göstererek daraldığımı mümkünse daha geniş bir yere geçmek istediğimi söyledim. Uçak dolu olduğu gerekçesi ile koltuğunuzu yatırın dedi.

Koltuğum bozuktu ve yatırmak için 10 dakika mücadele verdik eşimle, sonrası başka bir hostes yemek servisi olacak kaldırın koltuğunuzu diye uyardı. Ben de kendisine önümdeki koltuğu göstererek hamileyim ve daraldım, kendimi iyi hissetmiyorum dedim. Beni dinlemeyerek lütfen koltuğu kaldırın, ön tarafa da söyleyeceğim dedi. Biz bozuk olan koltuğu kaldırmak için eşimle 10 dakika tekrar uğraştık. Ben koltuğumu düzelttim. Ancak beni uyaran kabin görevlisi, önümdeki kadını uyarmadı ve gitti.

Yemek servisi inişe kadar gelmedi ve önümdeki yolcunun kucağıma yatmış hali ile tam 20 küsur dakika THY personelinin önümdeki yolcuyu uyarmasını bekledim. İniş pozisyona geçtiğimizde yemek servisi geldi ve bana koltuğunuzu kaldırın diyen hostese uyarın artık lütfen dedim. Hamile olduğumu söylememe rağmen yardımcı olmayan saygısız bir personelin beni uyarmalarına maruz kaldım. Yemeklerin ve içeceklerin bir çoğu kalmamıştı. Bana zeytinyağlı bakla verilmişken, eşime yemek bittiğinden dolayı salatalık zeytin peynir verildi ve açıklama yapılmadı.

Kabin amiri ortalıkta yoktu. Personel servisi yetiştiremedi, bir personel çalışırken diğeri şu var mı bu yok mu soruları ile çalışan personeli oyalandı. Kabin amirinin sesini kalkarken kendini tanıtırken duyduk bir de inerken o kadar. Servisin kötü olmasını, inişe geçmemize rağmen personelin yetiştirememesine aldırmadı. Çöpleri toplamayan saygısız bir kabin görevlisinin çöp dolu masamı kapatmamı isteyen sert ses tona maruz kaldım. Tonla para alan, verdiğimiz paranın hakkının vermeyen kötü bir uçuş deneyimi.

  • - Görüntüleme
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler