THY İstanbul'a Gelecek Yolcunun Kastamonu'ya Gitmesi

Cem Cem28 Mart 18:36

27 Mart saat 19.00 New York (jfk) havalimanı kalkışlı Istanbul Yeni Havalimanı varışlı TK2 uçağı saat 14.17'de Istanbul Havalimanı yerine Ankara Esenboğa Havalimanı'na iniş yaptı. Bunun üzerine biz karantina ihtimallerini düşünmeye başladık fakat bir gün önce THY'nin hem New York hem de İstanbul şubelerini aramıştık bu konuda bilgilerinin olmadığını fakat şu ana kadar karantina uygulanmadığını ve bu uçuştaki yolcuların da sadece doktor kontrolünden geçeceklerini bildirdiler. Bunun üzerine daha kesin bilgi olması için İstanbul Havalimanını aradık. Oradaki operatör gayet açık bir şekilde karantinanın Amerika uçaklarına uygulanmadığını söyledi ve bize ilaveten karantina uygulamasını yapan Hudut ekibinin iletişim numarasını verdi. 

Onları aradığımızda kendileri de Amerika uçaklarına karantina uygulamadıklarını yalnızca doktor kontrolünden geçirdiklerini belirttiler. Uçağın neden Ankara'ya indiğini öğrenmek için THY'yi aradık öncelikle operatör uçuşun iptal olduğunu söyledi daha sonrasındaysa neden uçağın Ankara'ya indiğini bilmediğini belirtti ve Ankara Esenboğa Havalimanı'nı aramamızı söyledi. Bu sefer de Esenboğa'daki operatör bu konuyla ilgili bilgilerinin olmadığını söylediler. Biz bilgi öğrenmeye çalışırken uçaktaki akrabamız uçaktaki diğer yolcularla birlikte otobüslere bindirildi ve Kastamonu'ya doğru yola çıktıklarını iletti. THY ne olduğunu bilmediğini söylüyor, Esenboğa Havalimanı aynı şekilde. Bu olaylar gözlerinin önlerinde yaşanıyor fakat kimsenin durumla ilgili bir bilgisi yok. Amerika'da okullar online olduğu için akrabamız geri dönüyordu fakat mezun olması için online vermesi gereken finalleri vardı. Bu nedenle biz ona evimizde uygun şartlarda karantina ortamı oluşturmuştuk, sınavlarına çalışıp verebileceği.

 Zaten bu nedenle o gelmeden önce birçok kez karantina uygulanmadığına dair teyit almıştık çünkü bu sınavları vermeden mezun olamayacak. Fakat şuan kimse ne olduğunu ya da ne olacağını bilmiyor. Gerçekten THY bizi çok mağdur etti. Ailecek Miles&Smiles üyesiyiz ve senelerce THY dışında başka bir havayolunu kullanmadık THY'ye güvenerek uçtuk fakat bu sefer aşırı derecede güvenimizi kırdı. Bu olayda gösterdiği ilgisizliği ve umursamazlığıyla bizleri şaşırttı. O uçakta bulunan bütün yolcuları mağdur etti ve zor duruma soktu. Umarım bizlere düzgün bir açıklama yapılacak ve yaşadığımız mağduriyet giderilecektir.

  • - Görüntüleme
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler