THY İptal Edilen Bilet Bedelinin Yapılmayan İadesi!

U. Uzun U. Uzun02 Nisan 09:54

U3QPXN rezervasyon kodu ile eşim ve çocuğum için aldığım frakfurt çıkışlı İstanbul varışlı gidiş-dönüş olarak THY web sitesi üzerinden biletlerini kredi kartı ile aldığım uçuşların THY tarafından iptal edilmesi üzerine 18Mart2020 tarihinde THY çağrı merkezi aracılığı ile gidiş-dönüş olan eşim ve çocuğuma ait biletleri iptal ettirdim ve bakiyenin kredi kartına iade edileceği belirtildi. 

Şu ana kadar kredi kartıma herhangi bir ödeme olmadığı gibi 02 Nisan 2020' de THY çağrı merkezini aradığımda net olmayan bir ifade ile bilet ücret iadelerinin uçuş yasakları kalktıktan 60 gün sonra yapılacağını belirti (Bunu gülümseyerek geç kalmış 1 Nisan şakası olarak algılamaktayım). İvedilikle bilet bedellerinin eksiksiz olarak iadesini ve mağduriyetimin giderilmesini rica ediyorum.

Not: Böyle bir durumda; Eğer bilet THY ofisinden alınmış ve uçuş iptal edilmiş ve ödeme elektronik olarak yapıldı ise otomatik olarak iptal işlemini gerçekleştirip ödeme yapılan yere geri iade yapılsa, bu işleme dair müşterilere de bilgilendirme mesajı geçilse muhtemelen THY 'nin çağrı merkezi de rahatlayacak biz müşteriler de zorluk çekmeyecek.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

  • profile-icon Hatice 03 Nisan 15:03  

    Aynı mağduriyeti yaşıyorum televizyondan biletin açığa alınacağını duydum aradım satış ofisinden yapılıyor dediler Mersin'de oturuyorum Adana'ya gittim orada ileri ki bir tarihe atabiliriz dediler maddi manevi zorluk yaşattılar THY yakışmadı

    np_image2 Ekli Görsel Var

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler