THY Hiçbir Şekilde Bilgilendirilmedik

Gamze Gamze04 Ekim 16:43

Moskova Adana arası uçuşta Covid testi istendiğini söylemedikleri gibi oturum izninden de bahsetmediler. Halbuki Rusya'dan çıktığın anda oturum izni iptal oluyor ve yeniletmek gerekiyor. Uçağın kapısından eşim ve çocuğumu geri çevirdiler. Bütün belgeleri atmama rağmen. Oda yetmezmiş gibi tekrar Adana'ya uçmak istediklerinde kilo sorunu çıkardılar. Uçuşa 1 saat kala bilet satılmaması gerekirken bir de bilet sattılar. Özellikle sormamıza rağmen bir şey olmaz dediler. Check-in için gittiğimizde de 40 dakika var sizi alamayız sistem otomatik biletinizi erteliyor dediler. Kötü bir firmasınız birbirinizden ve prosedürden bile haberiniz yok.

Dış hatlarda çalışan personeliniz İngilizce bile bilmiyor. Madem böyle bir prosedür var neden Adana'dan İstanbul'a uçuyor üstelik Adana ve İstanbul'da bütün pasaport kontrollerinden geçiyor. Bu mağduriyet en kısa zamanda giderilmeli. Bırakmayacağım bu in peşini.

Gelişme :

05 Ekim 22:31

5 Ekim de konu ile ilgili müşteri hizmetlerindeki temsilci ile tekrar görüşme sağladım ve uçak kapısında bulunan personelin verdiği bilgilerin hiçbir dayanağı olmadığını söylediler. Kendilerine Rusya'nın turistlere (ki turist değiliz) kapılarını kapattığına dair bir bilgi gelmediğini dile getirdiler. Gerçekten firmadaki çalışanların hiçbir şeyden haberi yok ve ciddi bir mağduriyet söz konusu. Bu durumu en kısa zamanda düzeltmelisiniz THY! Hangi belgeye dayanarak uçağa almadınız acaba?

04 Ekim 20:18

Moskova uçağına alınmıyoruz ve buna hakkımız varken. Kazakistan Cumhuriyeti vatandaşı olarak oturum iznimin olduğu ülkeden (Türkiye'den) yaşadığım ülke olan Rusya'ya gitmek istiyorum ama oturum izni istiyorlar. Hem de buna hiç gerek yokken. Kazakistan konsolosluğu vatandaşlarım gidebilir dediği halde. Tüm bunlardan THY personellerinin bilgisi yok ve mağdur oluyorum. Kazakistan Konsolosluğunun yazısını sizlerle paylaşıyorum. (Rusça paylaşıma izin vermiyor site) Türkçesi ise; Kazakistan Cumhuriyeti vatandaşları, sadece Kazakistan'dan değil, oturum izni olması durumunda diğer ülkelerden de Rusya'ya uçabilirler. Örneğin, bir Kazakistan Cumhuriyeti vatandaşı, Kazakistan'dan değil Türkiye'den Rusya'ya uçmaya karar verirse, yalnızca Türk oturma izni varsa Rusya'ya gönderilebilir. Lütfen Rusya'ya uçak gezilerinizi planlarken bunu dikkate alın.

  • - Görüntüleme
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler