26 Eylül 2018
Yorum Yap
#10948974

THY Ekonomik Bilet Kapsamında Diye Dışlanan Halka Seçenek Hakkı Sunmuyor!

Eşim ve çocuklarıma Alanya Gazipaşa Havaalanı'ndan Sabiha Gökçen'e bilet aldım. Çocuklarımın birisi 2,5 yaşımda birisi 9 aylık. Bileti aldıktan sonra gelen mailde biletin aktarmalı olduğunu gördüm. Biletin aktarmalı olduğunu bileti alırken görmedim, 06 'da Gazipaşa’dan kalkacak uçak 07,15 Ankara’ya gelecek, akşam 4'e kadar Ankara havaalanında kalacaklar.


Yaklaşık 8 saat boyunca iki bebekle eşim ne yapacak. Biletin iptali ya da değiştirilmesi yönünde rica ettim bu konuda anlayış gösterilmesi rica ettim.


Müşteri hizmetleri yetkilisi iptal seçeneğinin olmadığını değişikliğin dosya açılarak değerlendirilmeye alınacağını, size SMS ya da mail yolu ile dönüş yapılacağını söyledi. Yani benimle telefon yoluyla iletişime geçmeyi reddeden küçümseyen şirkettir THY.
Ekonomik bilet kapsamında diye dışlanan halka seçenek hakkı sunmuyor.


Eğer orta ölçekte ya da birinci sınıf dereceden bilet alsaydım THY benim biletimi iptal ya da değiştirmesi mümkün olacaktı. Fakir ve geliri az olan kesim THY tarafından hor ve değersiz görülmektedir. Ya da ben bir gazetede köşe yazarı veya bir bürokratın yakını olsaydı muhakkak bana yardımcı olunurdu.


. Ben şunu söylemek istiyorum bu yazıyı okuyan memleketimin güzel insanlarına, hitaben, çoğu kez Pegasus’la uçuş yaptım, birkaç defa yanlışlık oldu aradığımda ekonomik biletim iptal oldu Pegasus bu noktada bana yardımcı olmuştu.


Beni anlayıp o dönemlerde bana yardımcı olan Pegasus’a sonsuz teşekkür ederim. THY bana yardımcı olmaz ise asla THY ile uçuş yapmayacağımı beyan ediyorum bundan sonrası için.


Beni anlayışla okuyan herkesin tercihlerine saygı diyorum. Umarım Türk hava yollarında bize gerekli hassasiyeti gösterir aksi takdirde ben Türk hava yollarını bütün medya noktasında eleştirmeye devam edeceğim.

Ömer Ömer 1.234 Okunma
Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler