THY Corona Sebebi İle İptalde Tam İade Vermiyor

Merve Merve22 Mart 19:20

14 Ocak 2020 tarihinde 17 Nisan - 2 Mayıs tarihleri arası İstanbul -Toronto biletini 3788 Tl vererek satın aldım. corona sebebi ile uçuşlarda açığa alma ve değiştirme hakkı tanınıca THY ofisine gittim saatlerce sıra bekledim ve biletimin iadesi olmadığını ileri tarihe değiştirmemi önerdiler. Ben de Haziran ayına erteledim ve fark olarak da 394 TL ödedim. Şu anda Kanada vatandaşı ve oturum izni olanlar hariç herkese kapılarını kapattı. Müşteri ilişkilerini aradığımda şu anda iade olmayacağını ve benim haziran döneminde de iptal olsa bile sadece 2000 TL'sini alabileceğimi söylediler. Şu durum olağanüstü bir durum ve keyfi bir değiştirme durumu değil. Ancak THY bunu da kendi avantajına çevirdi. P** zaman gözetmeksizin tüm biletlerin iadesini yaptı. Bu durumun çözülmesini ve bilet iademin yapılmasını istiyorum. İlk tarih değiştirmem de keyfi değildi, bu iptal de öyle değil. Kapatılan sınırdan dolayı binmediğim uçağın zararını benim karşılamam anlamsız. Yetkililerin tarafıma dönüş yapmasını rica ederim.

Cevaplar

profile-icon Merve 06 Nisan 12:00

THY dönüş yaptı, iade edileceği söylenen daha da az bir tutarın tarafıma bonus olarak yüklenmesini teklif ettiler. Müşteri ilişkilerini aradığımda da her müşteri ilişkisi farklı bir hesaplama ile karşıma çıkıyor. THY bu işi maalesef yönetemedi. Her müşteri ilişkileri temsilcisi farklı bir hesaplama yapıyor. Kimi tam iaeden vergiler düşen rakamı alacağımı belirtirken bir tanesi bugün beni telefonda resmen azarladı. Kendileri suçlu olmalarına rağmen bu şekilde davranmaları gerçekten hiç hoş değil. THY olarak 1 TL hesabı yaparken bizim verdiğimiz 4 bin küsur tl onların gözüne gelmiyor.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
 • Yorum yazabilmek için ya da .

 • profile-icon Merve 06 Nisan 11:59  

  THY dönüş yaptı, iade edileceği söylenen daha da az bir tutarın tarafıma bonus olarak yüklenmesini teklif ettiler. Müşteri ilişkilerini aradığımda da her müşteri ilişkisi farklı bir hesaplama ile karşıma çıkıyor. THY bu işi maalesef yönetemedi.

 • profile-icon Kani 26 Mart 08:58  

  Yıllardır paramız yabancıya gitmesin diye THY ile uçuyoruz. Anlaşılan o ki onlar için müşterinin kıymeti sıfır, dertleri sadece para. Medyada reklamlarla gövde gösterisi yapmayı biliyorlar ama en basit hava yolu şirketinin yaptığını yapmıyorlar.

  • 1Destekçi
  • 1Yorum
  Cevapları Gizle (1) arrow
  profile-icon Merve 26 Mart 09:09  

  Devlet zararlarını karşılayacağını da açıkladı ama yetmedi anlaşılan

 • profile-icon Ezgi 23 Mart 17:11  

  Aynı durum başıma geldi! Normalde indirimli bilet aldım kampanyadan değişiklik iptal yapılacak bir bilet değil ama virüs dolasıyla diğer firmalar tüm parayı iade ederken THY %50in altında iade veriyor. Olmayacak uçuşa param kalacak yani

  • 1Destekçi
  • 2Yorum
  Cevapları Gizle (2) arrow
  profile-icon Ezgi 30 Mart 16:30  

  Hazirana kadar olan uçuşların ancak verebilirlermiş sonrası belli değilmiş. Pegasus 2021e kadar tüm uçuşlarda tam iade veriyor ne demek belli değil. Açıklamaları bu oldu teknik desteğin bana.

  profile-icon Merve 26 Mart 09:10  

  Ben olmayacak uçuia bilet üstüne ilave para da verdim. Pegasus herkese tamamını iade etmiş. Rota iptal veya değil.

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler