Thy Bilinçsiz Hatalı Yönlendirme,

Coşkun Coşkun28 Eylül 23:27

-28/09/2020 - bilet numaram 2352*******13 sabah 07:00 de uçuşum vardı İstanbul havalimanından Kiev borispol havalimanına.

-Gece saat 02:45 de havalimanına gittim bagajımı teslim edip uçuş bileti için sıraya girdim yaklaşık 20 dakika sonra sıra bana geldiğinde Ukrayna'ya kendi vatandaşları gidebileceğini söylediler. Onlarca kez aradım müşteri hizmetleri uçuşun olduğunu bilet tarihinde yasağın kalkacağını söylediler. Sabah 09:00 da Ukrayna ya Türk arkadaşlarının indiğini Ukrayna haber sitelerinden gördüm. -Ukrayna'da bir toplantım vardı, Türkiye'den bazı firmalar toplantıya katıldı ben katılamadım. THY bu konudan dolayı beni itibarsızlaştırdığı için tüm kanuni haklarımı kullanacağım.

-Biletimi açığa aldım. -Antalya'dan İstanbul'a geldim. -Kurtköy'den taksi ile İstanbul havalimanına gittim. - Uçuşum gerçekleşmediği için tekrar gece 05:15 taksi ile Kurtköy e geri döndüm. - Covid19 seyahat sigortasını iptal ettim kartıma geri ödeme yapmadılar. -Türk Hava yollarından aldığım hayat sigortası iptal ettirdim. 2-7 arasında hesabıma yatacağını söylediler. -Booking.com dan otel rezervasyon yaptım 164 € geri ödemelerini talep ettim halen bir sonuç yok. Dün gece 03:30dan itibaren THY müşteri hizmetlerini belki 30-40 defa aradım biletimin birebir değişimi için halen sonuç yok. THY yollarında uçuş sayımı İnan o kadar çok ki,! En büyük hatayı başka bir hava yolu şirketinden bilet almamam oldu. THY işlem yapmak deveye hendek atlatmaktan daha zor. 48 saate yakın uyumadım halen müşteri hizmetlerinin geri bildirim bölümünden cevap bekliyorum. Beni uğrattığı maddi, manevi ve Ukrayna'da ki şirkete itibarsızlaştırdığı için tüm yasal haklarımı kullanacağım. CİMER sayfasından Ulaştırma başkanlığına yazdım inşallah birkaç saat içinde biletimi birebir değiştirirler.

Ben Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak kendi ülkemizin hava yolu kazansın diye etrafımdaki başka havayolundan alınan biletler için insanlara kızıyordum. Şimdi o insanlar benimle dalga geçiyor. Geri bildirim TK 4348907 TK 4345917 TK 4348319 TK 4348475 Daha birkaç tane daha geri bildirim merkezinde açılmış dosyam var. Gece 23:17 ve halen bir cevap gelmedi.

THY arayıp ulaşacağız müdür asla bulamazsınız. Müşteri hizmetleri işinizi çözerse ne mutlu size.

  • - Görüntüleme
  • 1Destekçi
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler