05 Şubat 2014 #2276829

THY Biletteki Hatalarını Hala Düzeltmediler!

Türk Hava Yollarından internetten 4 kişilik Samsun-İstanbul gidiş dönüş bileti aldım. Ancak internetten aldığım bilette ben yazmadığım halde adım; ıstabul soyadım da ıstabul olarak çıktı. Bir kişinin kendi adını ıstabul yazması mümkün değil. Bu hata tamamen sistemden kaynaklandı.


Bu şekilde uçuş yapamayacağım söylendi. Türk Hava Yolları müşteri hizmetlerine 8403827 dosya no ile bu hatanın düzeltilmesini iletmeme ve 3-4 defa aramama rağmen her seferinde hata düzeletilecek deniyor. Ancak ilk uçuş saatine bu hata düzeltilmedi ve mağdur edildim.


Şimdi 8 şubat dönüş uçuşu yaklaşmasına rağmen hata hala düzeltilmedi. Ve bana hiçbir şekilde dönülüp bilgi verilmedi.

Kâzım 142 Okunma

Cevaplar

  • Kâzım07 Şubat 2014

    Kendi gecikmelerinin faturasını beş katı daha fazla bedelli bilet almak zorunda bırakılarak bana yüklediler. Biletteki isim hatası düzeltilemeyeceği gibi iki haftadır düzeletilecek diye beni uçuş saatine kadar oyaladılar. Sonuç tam bir komedi. Müşteri hizmetlerinin bana söylediği: biletleri iptal edeceğiz ama siz bugünkü fiyattan yeni bilet alacaksınız. Yani demek istedikleri: ucuz biletleri iptal ediyoruz, 5 katı daha fazla olan yeni bilet almak zorundaymışım. Bu aşamadan sonra mahkemeye gitmekten başka çarem kalmadı. Bunlar yüzünden yargı gereksiz konularla meşgul ediliyor, ama yapacak başka birşey yok.

  • Kâzım06 Şubat 2014

    Bilette isim hatası 15 gündür düzeltilmedi. Yarın gece uçuşum var. Bunu müşteri hizmetlerine defalarca bildirmeme rağmen otomatik cevaplar dışında konunun çözülmemesi büyük bir saygısızlıktır. Milyonluk reklamlarla göz boyamayı bir kenara bırakıp gerçek reklam kaynağı biz tüketicilerin sorunlarına çözüm çözmeye çalışılsa keşke...

  • Kâzım05 Şubat 2014

    Konu ile ilgili THY müşteri hizmetlerini bugün tekrar aradım. Şimdiye kadar 5-6 defa aramama rağmen neden hala sorunun çözülmediğini söyledim. Acil notuyla tekrar kayıt açtılar. Bekliyorum.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön