THY ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

THY Bilette Yazılı Olan Bagaj Hakkına Zorla Ücret Aldılar

638görüntüleme
Rojdan
Rojdan 14 Kasım 2020 23:22

21.10.2020 TK7799 Londra Stansted- İstanbul Sabiha Gökçen uçak ile 8 aylık bebeğim ile seyahat ettim. Bebeğimin biletinde 10kg check-in valiz ve 8kg Carry on valiz hakkı yazılı. Buna rağmen benden zorla 4kg carry on valiz için £36 pound ücret alındı itiraz etmeme rağmen ve biletimizde yazılı olan 8kg carry on valiz hakkımızın yazılı olduğu bileti göstermeme rağmen. Türk hava yollarına şikayette bulundum ve bana aşağıdaki komik cevabı verdiler. Bende zaten bebeğimin biletinde yazılı 8kg carry on valiz hakkı arıyorum. Ama siz bana bilette yazılı 8kg carry on valiz hakkını vermediniz. Bebeğimin carry on valiz hakkı yok dediniz bilette yazılı olmasına rağmen ve benden zorla ücret aldınız. Benden zorla aldığınız ücreti geri istiyorum ve özür dilemenizi bekliyorum. Biletimi ekledim orada yazılı olan carry on valiz hakkını görün. Benden zorla aldığınız ödemenin fişi. Ayrıca bay elamanınız çok kabaydı konuşurken tenezzül edip suratıma bile bakmadı. "TK-4421292 numaralı mesajınız ünitemize ulaşmıştır.

Her kuruluşta olduğu gibi, Ortaklığımız da hizmet sektöründeki faaliyetlerini belirlenmiş kurallar çerçevesinde sürdürmektedir.

Bu doğrultuda, yolcularımızın istifadesine sunulan farklı türlerdeki biletlerin kendilerine özgü kuralları ve kullanım kısıtlamaları bulunmaktadır.

Her biletin kuralına göre yolcunun serbest bagaj taşıma hakkı belirlenmekte olup, bu miktar bilet üzerinde gösterilmektedir.

Bu doğrultuda, ödeme yapmış olduğunuz fazla bagaj ücreti için kullanım koşulları haricinde bir işlem yapılamamakta ve talebinizi olumlu karşılayamamaktayız."

0 Yorum

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Benzer Şikayetler