11 Eylül 2013 #2006198

THY Biletlerin Değişimi veya İadesi Yapılmıyor!

THY'den Yapı Kredi World puanlarımla 6 Ağustos, tarihinde 16 Ekim gidiş-22 Ekim tarihinde dönüş olmak üzere, Amerika New York kentine, ekonomi promosyonel sınıfı gidiş-dönüş uçak bileti aldım. Bu tarihte benim ödediğim ücret 2. 550 TL. idi. Ancak bugün itibariye aynı kurumun aynı tarihteki, aynı seferi için gidiş-dönüş 2. 016 TL. fiyat uygulamasına başlandı.


Yani benim erken aldığım bilet için ödediğim ücretten 544 TL. daha düşük bir fiyat uygulanıyor aradaki farkın telafi edilmesi gerektiğini, tüketicinin korunması konusundaki kanunlara kesinlikle aykırı olduğunu THY'nin kendisine ve seyahat acentama (SETUR) bildirmeme rağmen, biletlerin iade veya değişikliğinin olmayacağını belirttiler.

Banu 138 Okunma

Cevaplar

  • Banu16 Eylül 2013

    THY'nin verdiği cevap hiçbir şekilde tatmin edici değildir.Bu şikayeti yazdığım gün itibariyle benim kaybım 509 TL. idi. Bugün 16 Eylül 2013 tarihindeki satış fiyatları itibariyle zararım 1.364TL.'dir.Dünyanın hiçbir yerinde kendi insanına 1.364 TL. farkla aynı uçuşa aynı ekonomi klas bilete bu kadar fark uygulanmaz.Eğer bu yasal olsaydı Tüketicinin korunması diye bir yasaya gerek olmazdı. Herkes kafasına göre bir fiyattan istediği tarihte istediği fiyata satış yapardı. Burası muz cumhuriyeti değil. THY bunu anlamalıdır. Bu fiyatı bugün itibariyle comfort class uçuş gerçekleştiriliyor. Yönetim Kurulu Başkanları Hamdi Bey'i de esefle kınıyorum. Bayram sabahı televizyona çıkıp Türk insanına bir Avrupalı gibi yaşamayı öğrenmemiz ve uçuşlarımızı en az 1 ay öncesinden planlayıp biletimizi almamız gerektiğini halkımı öğrencek dedi.Kendisine güvenerek bilet alan "Avrupalı gibi" yaşayan insanları ikinci defa aşağıladı. Yazık, konu para değil ama bu itham bile insanın kanına dokunuyor.Aynı uçuş British Airways'den Delta'ya kadar her yerde 1.500 TL. biz kendi ülkemizin hava yolu kazansın istedik, hata etmişiz!

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön