THY Bilet Satıp, Sormama Rağmen, Turist Vizesiyle Uçağa Alınmadım!

Nurgül Nurgül19 Eylül 11:53

20/05/2020 tarihinde pandemi döneminde 729 Dolar tutarında 01/06/2020 İzmir-Houston uçuşuna bilet aldım. Daha sonra THY Houston uçuşlarının 10 Hazirana ertelendiğini bildirdi. Ben de müşteri hizmetlerini arayarak biletimi 11/06/2020 için bilet düzenlediler. Daha sonra THY tekrar Houston uçuşlarının 1 Temmuza ertelendiğini bildirdi (5/06/2020). 10 Haziranda uçuşun iptali hakkında ayrıntılı bilgi almak için müşteri hizmetlerini aradım. Daha sonra biletimi 1 Temmuza aldım ve 13 Haziranda yine müşteri hizmetlerini arayıp Turist vizesi ile ülkeye giriş yapıp yapamayacağımızı sordum. Müşteri temsilciniz sizlik (THY için) bir durum olmadığını ve cevabın konsolosluk ile alakalı olduğu söylendi. Amerika nın yetkili makamlarından ulaştığımız bilgiye göre turist vizesinde bir sıkıntı olmadığı bilgisine ulaştım. Daha sonra uçuşların 26 temmuza ertelendiği bilgisi THY den tarafıma verildi. Bu bilgiyi aldıktan sonra 21 haziranda tekrar THY yi aradık ve biletimi Miami için değiştirme talebinde bulundum. Bu konuşma sırasında değişiklik yapmadan önce yine müşteri temsilcisine turist vizesi ile uçuş yapmamda bir sakınca olup olmadığını sordum. Müşteri temsilcisi yine aynı cevabı verdi. THY de bu konu hakkında net bir bilgi olmadığı ve onlarlık bir durumun söz konusunu olmadığına dair bilgi aldım. Sonrasında 19 Haziranda yapılan Chicago uçuşundan size bir geri bildirim oldu diye temsilciye sordum. Hayır herhangi bir geri bildirim olmadı uçuşumuz sorunsuz gerçekleşti dediler.

24/06/2020 tarihinde İzmir Adnan Menderes havaalanından olan uçuşum için 14:20 de havaalanına girdim. Bilet check ini yapmak için kontuara gittiğimde çalışanınız kesin bir dille beni uçuşa alamayacaklarını söylediler. Şefini de çağırıp, bize kesin talimat verildi Turist vizesi kabul edemiyoruz dediler. Bu yazı ne zamandır var dediğimde uçuş yapmaya başladığımızdan beri var dediler.

Madem THY lik bir durum değildi ve konu ABD yi ilgilendiriyordu beni neden uçuşa almadılar? Ülkeye girip giremeyeceğime ABD de karar verilirdi. Fakat siz bana bilet satmak için bu bilgiyi vermediniz ve beni uçağa almayıp biletime cezai işlem uyguladınız. Şimdi biletimin ederini tarafınızdan alamıyorum.

Hem bir sürü erteleme ile bizi oyaladınız hem de sonrasında uçağa almadınız. Maddi ve manevi yıprattınız. Doğum yapacak olan ablamın yanına sizin yüzünüzden uçamadım. Bana bu paranın iadesinin yapılmasını tarafınızdan talep ediyorum. Aksi takdirde Tüketici Hakları mahkemesine başvuracağız.

  • - Görüntüleme
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler