THY  Bilet İadesi Süreci Uzadı!

Betül Betül9 ay önce

11.04.2019'da 2352373123681 numaralı uçuşumu iptal ettim ve 29.98 TL ceza ücreti kesip 155.88 tutarını tek çekimde ödeme yaptığım kartıma iade edecekleri hakkında bir mail aldım. Benimle beraber uçuşunu iptal eden arkadaşlarımın hesabına iade tutarı yansırken bana herhangi bir iade de bulunulmadı. Bunun üzerine arayıp müşteri hizmetleriyle konuştum biraz bekleyin dendi kalktım merkez satış ofisine gittim (ki bu sürede iptalimin üzerinden 3 hafta geçmişti) biz buradan müdahalede bulunamıyoruz iade sürecini göremiyoruz dendi koskoca Türk Hava Yolları ofisinde sadece bilet satışı mı yapılıyor yani.

Ardından dosya açabileceklerini dosyadan da bana 2-7 iş günü içinde geri dönüş yapılacağı söylendi. 30 Nisan günü 2170741 numaralı dosya açıldı. Üzerinden 12 gün geçmesine rağmen dosyadan da herhangi bir dönüş alamadım. bu süreçte 3-4 kez müşteri hizmetlerini arayıp durumu belirttim. süreci veren de kendileri o sürede çözüm bulmayan da müşteri hizmetlerinden de açıklayıcılığı bulunmayan erteleyici cevaplar alıp durdum yoğunluk olduğundan dolayı gibisinden.

Sonuç olarak iademi alamamakla birlikte bildirdiğim durumlardan da geri dönüş alamıyorum öğrenciyim para iademin yapılacağını düşünerek oluşturduğum planlar bu yıpratıcı süreçte iptal oldu mağdur ediliyorum. Türk Hava Yolları gibi büyük bir şirketin böyle küçük bir meseleyi halledememesi ve bir öğrenciyi böyle meseleler peşinde koşturmasına kendi adıma çok üzüldüm ve 1 ay sonra bu çözülmeyen meseleyi bir de buradan bildirmek istedim.

  • - Görüntüleme
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler