28 Ocak 2014 #2260655

THY BavulumUN İçinden Kaybolan Malzemenin Tazminini Yapmıyor!

Newyork - İstanbul seferini yaptım. Bavulumdan ABD'deki arkadaşımın aldığı cep telefonu çalındı. THY Kayıp Eşya birimine tazminat başvurusunda bulundum. Faturanın adıma olmaması nedeniyle olumsuz cevap aldım. Aynı parkurda uçuş yapan bir arkadaşımın kendi adına faturası bulunmamasına rağmen bavulundan çalınan 3 telefonun tazminatı ödenmişti.


Yetkili bu duruma "yolculukta kaybolan elektronik eşyalardan THY sorumlu olmadığını ancak müşteri memnuniyeti kapsamında o kişiye ödeme yaptıklarını" belirtti.


Benim için aynı şeyin neden uygulanmadığını sorduğumda ise çelişkili beyanlarda bulundular. Sonuç olarak THY, seyahatte hırsızlığı doğal algılamakta ve sorumluluğunu inkar etmektedir.

Volkan 198 Okunma

Cevaplar

  • Volkan06 Nisan 2015

    Şikayetime THY den sonuç alamayınca dava açtım ve kazandım. Hakim, mahkeme masrafları, atanan bilirkişi masrafı ve yasal faiziyle birlikte kaybolan telefon bedelinin ödenmesine karar verdi ve parayı tahsil ettim. Sonucu THY yetkililerine de gönderdim. Benzer sorunu olan varsa bana yazsın, bilirkişi raporu ve mahkeme kararını paylaşmaya hazırım. THY ile bir başka davam da devam ediyor. Haklıysanız çekinmeden üstüne gidin.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön