Tergan Deri Oksitlenen ve Dökülen Metalli Ayakkabı!

Aydin E. |

29 Nisan 2013'de Bursa Carrefour Tergan Deri mağazasından ayakkabı aldım. 1-2 ay sonra topuğunun yanındaki kabartmalı metal süslerin düştüğünün ve pirinç rengi bağcık deliklerinin oksitlendiğinin farkına vardım.

İade için aldığımız mağazaya teslim ettim. Fabrikadan ''Üretim hatası yoktur'' yazısıyla, düşenlerin yerine gelişigüzel yamuk takılmış düz metallerle ve oksitlenen yerleri kazındığından parlak çizikler oluşmuş halde geri geldi.

O zaman benim anladığım 50 TL yerine sürekli 200-300 TL verdiğimiz Tergan'ın kalitesi buymuş ve biz bu kaliteyi yaparız diyorlar. Su teması v. b. yokken 1-2 ayda metallerin düşmesi ve oksitlenmesi üretim hatası değil, kalitesiz malzemenin nedenidir. Ücret iadesi istiyorum.

Etiketler :

Düğme - Fermuar - Toka Deri Ürün İade / Değişim

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 18 Eylül
  15:39

  Sayın yetkili
  Konu ile ilgili olarak daha önce de belirttiğimiz gibi bu ürün ile ilgili herhangi bir üretim hatası görülmediğinden değişim ya da iade işlemi mümkün değildir.
  Bilgilerinize
  Saygılarımızla

 • Aydin E.
  18 Eylül
  12:57

  Koskoca firma 200 TL'lik ayakkabının arkasında duramadılar.

  Uzak durulması gereken bir marka, sadece adları ve fiyatları büyük...

 • Aydin E.
  18 Eylül
  11:37

  Hiç bir şekilde yardımcı olamayan bir firma, 2 ayda paslanan, dökülen aksesuarlar fabrikadan çıkarken sağlamdı diyorlar ve kullanıcı hatası demek için hiç bir tutar dalları olmadığı için aynı şeyi yazıp duruyorlar.

  Cevap bile yazmıyorlar, yazdıkları tek cevap üretim hatası yok, yani bunların garantisi kapıdan çıkana kadar, parayı aldıktan sonra kimseyi umursamıyorlar.

  Kesinlikle alışveriş yapmayın, mallarının arkasında değiller...

 • Aydin E.
  13 Eylül
  14:02

  Mevsimsel olarak metal parçalar nasıl dökülüyor???
  Mevsimsel olarak 2 ayda metal halkalar nasıl paslanıyor???

  Ben zaten kalitesiz maldan yapılmış ayakkabıyı değiştir demiyorum, kalitesiz maldan neden bir tane daha alayım, paramı iade edin lütfen. Sizin kapınızdan geçmeyeceğim, kimseyi de geçirmeyeceğim. Markasınız diye hem pahalı satın hem de malın arkasında durmayın, kaldırımdaki işportacılar gibi...

  Siz malzemenin kalitesizini kullanırsanız sonradan bozulur tabiki. Ben de tekstilciyim o aksesuar dayanıksızsa yapan firmaya iade edip tüm zararımı alırım ondan, siz sanırım bozuk aksesuarcıdan bir şey talep edemiyorsunuz ki bizden iade almıyorsunuz.
  Çünkü zaten siz bu kadar kalitesizini kendiniz istemişsiniz, istediğinizden daha kalitesiz gelseydi kabul etmezdiniz.

  Merdiven altı işletmeler gibi sizin garantiniz kapıdan çıkana kadar sanırım.

  Garantili mallarda; mesela buzdolabı ; kalite kontrol yapılıp fabrikadan sevk ediliyor , sonra 1 sene sonra bozulduğunda bu üretim hatalı demek değil.
  Bozulan parça zamanından önce yıpranıp arızalandığı için garantisi var ve hemen değiştiriyorlar.

  Esnaflık müşteriyi korumaktır, firmayı değil...
  Bugün ucuz aksesuardan yaptığınız ayakkabıdan zarar edersin fakat müşteriler kazanırsın, bir daha geliriz.

  İnci kundura sizin mağazalarınızdakiler gibi fabrikaya sormuyor, kendisi hemen ürünü alıp yenisini veya ücretini veriyor.
  Adamlardan aldığım mallarda hata dahi çıksa yine giderim, çünkü hatasını kabul edip derdimi çözüyor.

  Bana son olarak lütfen cevap verin ;çünkü ben bu mal için tüketici mahkemesine gitmeyeceğim, avukat parasını da ödeyin diye doğrudan mahkemeye gideceğim, nasıl olsa avukat çok şirketimizde.

 • 12 Eylül
  16:12

  Sayın yetili
  Konu ile ilgili olarak belirtmek isteriz ki üründe tarafımızca herhangi bir üretim hatası görülmemiştir. Sadece üretim hatası olan durumlarda değişim işlemlerini gerçekleştirmekteyiz..
  Bu tip sorunlar mevsimsel şartlara bağlı olarak yaşanabilmekte,fakat bir üretim hatası olarak tarafımızca kabul edilmemektedir.
  Bilgilerinize
  Saygılarımızla