13 Haziran
#12109081

Tepe Güvenlik Uygulaması Problemi!

Tepe Güvenlik firmasının Alarm ve duman dedektörü satın alma ve hizmetinin satın alınması sözleşmesi yapılmıştır. Ancak Tepe Güvenlik satış temsilcisine satış sözleşmesi öncesi Cep telefonu üzerinden Alarm cihazının kullanımı ve Alarm cihazının teknolojisinin mevcut kullandığım üründen geri olmaması gerektiğini özellikle belirttim. Fakat ürünlerin montajı bittikten sonra Teknik servis elemanı ile birlikte Samsung Note 4 telefonuma uygulamayı indiremedim. Destek servisi ve satış personeli ile kaç defa görüşmeme karşın. Sorunun Samsung Note 4 yazılımından kaynaklandığı kendilerinin bir şey yapamayacağını ve cihaz ve hizmet paralarını ödemem gerektiğini ifade ettiler. Sonra hizmet bedeli için bir şey talep etmeyeceklerini fakat ürün bedelini almaları gerektiğini belirttiler.
Sonuç olarak
1- Tepe'nin cep telefonu uygulaması, Samsung Note 4'te çalışmıyorsa neden beni, satış sözleşmesi yapmadan önce uyarmadılar.
2- Bir sürü banka ve bir sürü şirketin güncel uygulamalarını indirip kullanabilidiğime göre demek oluyor ki firmalar yazılımlarını benim telefonum içinde yapabiliyor.
Yani benim, sırf alarm taktırdım diye gidip 8-10 bin TL'lik telefon alma zorunluluğum olmamalı. Her 2-3 yılda bir telefon değiştirme masrafına kim katlanır. Tepe Güvenlik bunu yapamıyorsa ve ben kendilerininde dolayı mağdur oluyorsam ürünlerini iade alıp sözleşmeyi iptal edip tahsil ettikleri paralarımı da iade etmeleri gerekiyor. Üstelik evimde yarattıkları boya badana masrafları da karşılamalı.
2-3 haftadır bu konun benden aldığı zaman ve bende yarattığı stres ne olacak. Bu konuda çok acil Tepe Güvenlik firmasından çözüm bekliyorum.

Serhat Serhat 1.953 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Serhat'ın Teşekkür Mesajı10 Temmuz

    Firma temsilcisi Nazan Hanımın yakın ilgi ve çözüme yönelik davranışları için çok teşekkür ediyorum.

  • Tepe Güvenlik Temsilcisi20 Haziran

    Sayın Yetkili, Şikayet incelenmiş olup, ilgiliye gerekli bilgilendirme yapılmıştır. Saygılarımızla, Tepe Güvenlik A.Ş. Müşteri Hizmetleri

  • Tepe Güvenlik Temsilcisi13 Haziran

    Sayın Yetkili, Şikayet süreciniz incelenerek en kısa sürede sizin ile irtibat kurulacaktır. Saygılarımızla, Tepe Güvenlik A.Ş. Müşteri Hizmetleri

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler