19 Temmuz
#12292123

Telpa Sıkıntılı Teknik Servis

08/02/2018 tarihinde satın almış olduğum telefon kısa sürede dokunmatik konusunda sıkıntı çıkarmaya başladı. İkame telefonumuz olmadığı için bu şekilde idare ettik 07/07/2019 tarihinde telefon kendi kendine fastboot menüsüne girdi ve burada takılı kaldı. Teknik servisten telefon ile destek istediğimizde ses açma tuşu ve açma kapama tuşuna basılı tutmamı istediler. Bunları yapmamıza rağmen sıkıntı giderilmedi ve teknik servise istediler kargo ile İstanbul'a yolladım telefon kasasında küçük bir deformasyon olduğu için telefon kontrolü bile yapılmadan 280 TL para istendi. Ürünün garanti süresi devam ettiği için bu parayı ödemek istemedim ve sistemden telefonumu iade istedim.


Daha sonrasında telefonla konu ile ilgili bir bilgi almak istediğimi ilettim deformasyondan kaynaklı olabileceği o yüzden kullanıcı hatası olduğunu yapacak bir şeylerinin olmadığı söylendi fastboot menüsü peki kullanıcı hatası mı dedim o yazılımsal efendim dendi onu yapmamız gerekiyordu dendi kargo iadeden geri alalım en azından onu yapıp yollayalım dediler aradan birkaç saat sonra kargonuzu çıkardık ama tamir etmeden dendi kutunun üzerinde çok açıkça yazmıştım. Kendi aldıkları notlarda da açıkça belli ama ücret ödemediğim için hiçbir hizmet vermediler yasal haklarımı aramak için Tüketici Mahkemesi'ne gideceğimi ilettim.


Yollanan kargo ücretli olarak tarafıma ulaştı hem herhangi bir teknik servis işlemi yapmayıp hem de bu şekilde hizmet verilmesi hoş değil bu saatten sonra bedava verseniz de bu telefonu bana satamazsınız teknik servisi olmayan bir elektronik cihaz almak mantıklı değil.

Oğuzkağan Oğuzkağan 1.308 Okunma
Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları