10 Ekim 2013

Telpa Şarj Olmayan Cihaz İçin 50 TL İstedi!

Telpa bayisinden aldığım General Mobile Discovery markalı telefon, malumunuz kullanan insanların genel olarak yaşadığı sorun olarak şarj olmamaya başladı. Ürünü garantiye gönderdim ve böyle saçma bir şeyle karşılaşmadım. Ürünün içerisinden gelen bir kopmadan dolayı garanti dışı kaldığı söylendi ve 50 TL ücret talep edildi.


Böyle bir garanti dışı olayı ne yaşadım, ne de duymuştum . Taki Telpa'ya güvenip bu telefonu alana kadar. Daha da Telpa garantili bir ürün almam bu ürünü çok kişiye önermiştim ama artık alacak olanı da caydırırım. Her şeyi geçtim 600 TL' lık bir telefonda usb girişi 50 TL ise, ekran falan kırılsa sıfır telefon parası isteyecekler galiba.

Ömer 317 Okunma

Cevaplar

  • Ömer31 Aralık 2013

    ne kırık ne çizik ne de sıvı temesı vardı cihazımda. bu prosedürleri garanti saglayıcı firmaların genel prosedürü olarak sayarsak diğer firmalarda aynı kural söz konusu değil nokia cihazımda kulaklık girişim 2 kere arızalandı ücretsiz yapıldı bu da ya prosedürlerin kafanıza göre oldugunu ya da prosedürleriniz aynıysa bile kalite standartlarınızın düşüklüğünü gösterir. bu cihazı sırf telpa garantili diye aldık nerede kaldı sizin artınız, garantisiz olsada aynı paraya yaptırırdım zaten...(bu sorun için bahsediyorum)

  • Telpa Temsilcisi31 Aralık 2013

    "Merhaba ; Kırık , çizik ,darbe sıvı teması vb durumlar kullanıcı hatası olarak değerlendirildiği için malesef onarım süreci garanti harici olarak değerlendirilmektedir. Ürün onarımı mümkün olmayan durumlarda yeni cihaz ücreti vermek durumunda kalmaktayız. Saygılarımızla Telpa"

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön