25 Haziran 2015

Telpa Orijinal Olmayan Ekran ve Servis Kısır Döngüsü!

General Mobile Discovery telefonumun ekranını kırdım, Telpa'ya 180 TL karşılığında yaptırdım, servisten geldiğinde ekranın orijinal Discovery ekranlarından farklı olduğunu fark ettim. Normalde üst ve alt kısımlar siyah iken bana üst ve alt kısmı lacivert olan bir ekran taktılar. Bunun yanı sıra telefonun dokunmatiği gün içinde belli bir süre kullandıktan sonra kendiliğinden işlem yapıyordu.


Aynı sorundan ötürü iki kez servise yolladım ikincisinde iade talep ettim, ekranı Telpa'ya yaptırmama rağmen garanti dışı işlem gördüğünü belirtip kabul etmediler. Anakart, arka kasayı falan değiştirip ekranı değiştirmediler, haliyle sorun devam ediyordu ve üçüncü sefer aynı sorundan servise yolladım.

Semih 324 Okunma

Cevaplar

  • Semih25 Haziran 2015

    Cihazımı Vatan Bilgisayar'dan aldım ve her arızasında Telpa'ya göndermesi için Vatan Bilgisayar'a teslim ettim. Telpa dışında herhangi bir yerde garanti dışı onarım kesinlikle söz konusu değildir. Zaten önceki arıza kayıtlarına bakarsanız anakartın Telpa tarafından değiştirildiğini siz de göreceksiniz. Telefonumu yine aynı arızadan dolayı Vatan Bilgisayar'a teslim ettim, kargodan elinize ulaştığında teknik ekibiniz tarafından doğru tespitin yapılmasını önemle rica ederim.

  • Telpa Temsilcisi25 Haziran 2015

    Değerli Müşterimiz, Cihazınız teknik ekibimiz tarafından kontrol edilmiş ve anakart üzerinde yetkisiz müdahale tespit edilmesi nedeniyle garanti kapsamı dışında onarım yapılacaktır. Bize her konuda http://www.telpabayi.com/destek/ ve (0212) 371 15 00 nolu müşteri hizmetlerinden ulaşabileceğinizi, cihazınızın servis durumunu http://www.telpa.com/ teknik servis linkinden hızlı bir şekilde kontrol edebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla. Telpa

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön