24 Ağustos 2013 #1974615

Telpa Modem Arızasına Kullanıcı Hatası Dedi!

1 Temmuz 2013 tarihinde Avea iletişim merkezinden jet modemli 1 yıl taahhütlü 4gb Avea ınternet hizmeti satın aldım. 24 gün sonra modem arızalandı. Daha ilk fatura yeni gelmişti. Avea'yı müşteri hizmetlerine telefonla durumu anlattım. Avea yetkilisi mödeme biz bakmayız, Telpa bakar dedi. Modemi Telpa'ya gönderdim.


İçindeki ana kart arızalanmış, benden kaynaklanan kullanıcı hatası olduğunu söyleyerek , modemi tamir etmeden geri göndereceklerini söylediler. Ben modemin içindeki ana kartı nasıl bir hatalı kullanma ile bozabileceğimi sordum, cevap alamadım. Modemi tamir etmeden geri gönderdiler.
Modemi sadece dizüstü bilgisayardan internete bağlanmada kullandım. Telpa'dan hakkımı istiyorum.

Mehmet 169 Okunma

Cevaplar

  • Mehmet31 Ekim 2013

    Telpa'ya asla güvenmiyorum. Kart arızalanmış kullanıcı hatası dediler. Şimdi de kırık, çizik garanti kapsamına girmez diyorlar. Telpa bendeki modemi yenisi ile yan yana koysun, bırakın kırık çiziği yenisinden ayırt edilebiliyorsa o zaman öyle söylesinler. Şok oldum, 20 günlük modem, kart arızası imiş, o da kullanıcı hatası imiş. Kullanıcı modemin içindeki karta ne yapıyor bilemedim.

  • Telpa Temsilcisi28 Ağustos 2013

    "Merhaba ; kırık , çizik ,darbe sıvı teması vb durumlar kullanıcı hatası olarak değerlendirildiği için malesef onarım süreci garanti harici olarak değerlendirilmektedir. Ürün onarımı mümkün olmayan durumlarda yeni cihaz ücreti vermek durumunda kalmaktayız. Saygılarımızla Telpa"

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön