29 Ocak 2014 #2263003

2 Aylık Garantili Telefonumun IMEI Klonlanmış Telpa Değişim Yapmıyor

Henüz 2 aylık garantili Discovery marka telefonumun imei klonlanmış diyorlar ve değişim yapmıyorlar. Bu sizin garanti kapsamınızda olan bir durumdur. Herhalde bizde saf değiliz sizin 400-500 tl'lık telefonunuzu bayinizden 730 TL 'ye aldık sırf garantili diye. Yoksa aynı cihazı çok daha ucuza alabilirdik. Bu durumda hem kendim hemde avukatım aracılığıyla tüketici hakem heyeti/tüketici hakları mahkemesi başvurum olacaktır. Hem bayii, hem Telpa, hemde Avea'ya dava açacağım. IMEI numaramı sadece sizin bayiniz bilebilir eğer herhangi bir klonlama var ise onlar tarafından yapılmıştır. Telpa, bana dönüş yapılmasını istiyorum.

Arafat 471 Okunma

Cevaplar

  • Arafat15 Mart 2014

    Müşteri hizmetlerinize ulaşmak ne mümkün. Enaz 100 defa aradım ve bağlanamadım. Bu konudaki şikayetleri de görüyorsunuz zaten. Ayrıca bayiinize başvuruda bulundum "hiçbirşey yapamayız" dediler. Burdan yaparız ederiz diyorsunuz ama icraat yok. Telefonumun değiştirilmesini istiyorum. Madem size güvenerek garantili telefon alıyoruz. Bu güvenceyi sağlamalısınız.

  • Telpa Temsilcisi12 Mart 2014

    "Değerli Müşterimiz; Cihazınız yasal yollardan ithal etmiş ve satmıştır. Cihaz ve IMEI no yasaldir.Bu IMEI numarasını taklit ederek suc işleyenlerin cezalandırılması gerekmektedir. Bilgi Teknoloji ve İletişim Kurumu’na başvurmanız ile cihazın kullanıma açılması da mümkündür. Kaldı ki, ilgili evrakların(fatura,taahhütname,kimlik fotokopisi) İle temini ile tarafınıza destek olacağımızı bildiririz. Lütfen 0212 371 15 00 müşteri hizmetleri ile iletişime geçiniz. Saygılarımızla Telpa"

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön