Telpa Haksız Yere Ücret İstiyor.

Okan V. |

İstanbul ilinde bulamayarak Düzce ilinde bularak gidip aldığım, Türk'ün başarısıyla gurur duyduğum General Mobile Discovery 4 GB telefonum 6 ay sonra ekranın sol tarafından sararmaya (bulutlanmaya) başladı. İlk günlerde beni pek rahatsız etmiyordu fakat güç geçtikçe sararmaların büyümesi ve ekranın alt kısmına sıçraması nedeniyle teknik servise göndermem kaçınılmaz oldu.

Problemin başladığı ilk zamanlar yapmış olduğum araştırmalarda kronik problem olduğunu, ücretsiz değişimin yapıldığının bilgisine ulaştım ve tarafınızdan 180 TL ücret istenilene kadar da içim rahattı. Bu fiyatta arta bilirmiş. Şu problemden dolayı kendimi aşırı rahatsız hissediyorum. Problemin giderilmesini rica ederim.

Etiketler :

Garanti Kapsam Yetkili Servis Ücretlendirme

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Okan V.
  15 Ağustos
  15:32

  İlginiz için teşekkür ederim. An irtibariyle cihaz tarafıma teslim edildi. İlk yaptığım kontrollerde değiştirilen ekran kimi kişi tarafından söylenen TFT ekran ile değil, cihazın orjinali olan IPS ekranla değiştirilmiştir. Bu konuda teşekkür ederim. Yalnız kutu içinden hafif kırık olan eski arka kapağım kutu içerisinden çıkmadı. Ücretli onarılan parçalar sizde mi kalıyor, eğer öyle ise problem yok.
  Çalışmalarınızda başarılar dilerim dilerim.

 • 15 Ağustos
  12:35

  Değerli Müşterimiz,

  Cihazınızın gönderimi Yurtiçi kargo aracılığı ile sağlanmıştır.
  Kargo takip numarası 110574873330 dur.

  Saygılarımızla.
  Telpa

 • Okan V.
  15 Ağustos
  12:00

  Cihaz Kayıt Tarihi : 09.08.2014 00:00:00
  Kargoya veriliş tarihi : 13.08.2014 00:00:00


  Bugün ayın 15 i ve henüz kargo gelmedi, kargo takip numarasını öğrenmek için müşteri hizmetlerini arıyorum kargo bilgisi henüz elimize ulaşmadı diyor. Muhtemelen elinize Cumartesi yada pazartesi ulaşır diyor. Bugün ulaşır diye de birşey demiyor, yok yani böyle bir ihtimal.

 • 12 Ağustos
  17:51

  Değerli Müşterimiz,

  Yapılan kontrollerde cihazınızın garanti kapsamında onarımının sürdüğü görülmektedir.

  Saygılarımızla.
  Telpa

 • Okan V.
  12 Ağustos
  10:52

  Telefonun hoparlöründe sorun var, sesi açtıkça ses bozuluyor, batarya % olarak orantısız düşmekte. Fiyatına göre kusursuz bir cihaz beklediğim yok, şarj soketi arızası, ekran sararması, bulutlanması gibi sorunları kullanıcıların üzerine yıkmaya gerek yok. Üye olduğum General Mobile Forumlarında bir çok arkadaşım sahip olduğum kronik probleme karşılık garantili değişimi yapılmışken ben neden böyle bir muamele görüyorum. Arka kapağı açarken yanlış yerden açmam sonucu çatladı, zamanla cebime sok çıkar yaparkende arka kapağın uç kısmı kırıldı. Tarafımdan kaynaklandığını bilginize aktardım ve kapağın ücretli değişimini belirttim. Bu konuda sizden ivedi zamanda açıklama beklemekteyim