04 Mart 2015

Telpa Haksız Ücret Talep Ediyorlar.

General Mobile Discovery telefonu Şubat 2014 tarihinde aldım. 2 ay sonra piksel hatasından dolayı garantiye gönderdim. Ekranı ve yan ses tuş bordunu değiştirip gönderdiler garanti kapsamında. Aradan yaklaşık 10 ay geçti. Yine piksel hatası oluştu ve buna ek olarak değiştirilmiş olan ses açma tuşu bozuldu. Tekrar garantiye gönderdim.

İlk gönderdiğimde değişen parçalar tekrar arızalandı diye. Bu sefer 437 TL ücret talep ettiler. Sözüm ona klasik garanti kapsamına girmeyen cihaz sıvı almış, ekran darbe almış diye. İlk gönderdiğim ile şimdiki gönderdiğim arızalar aynı. Şimdi neden para talep ediyorsunuz. Hiç mi Allah korkunuz yok sizin böyle haksız kazanç sağlıyorsunuz.

Mustafa 370 Okunma

Cevaplar

  • Telpa Temsilcisi10 Mart 2015

    Değerli Müşterimiz, Cihazınız teknik ekibimiz tarafından kontrol edilmiş ve cihazda sıvı teması tespit edilmesi nedeniyle garanti kapsamı dışında onarım önerildiği görülmüştür. Sıvı teması cihazın sadece suyla temas etmesi sonucu değil, yüksek nemli bir ortamda uzun süre kalması, buhar, yağmur, aşırı terleme durumlarında da oluşabilecek bir durumdur. Bize her konuda http://www.telpabayi.com/destek/ ve (0212) 371 15 00 nolu müşteri hizmetlerinden ulaşabileceğinizi, cihazınızın servis durumunu http://www.telpa.com/ teknik servis linkinden hızlı bir şekilde kontrol edebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla. Telpa

  • Mustafa 04 Mart 2015

    Benim cihazım ne sıvı teması aldı ne de ekrana darbe aldı. Aynı arızalardan gönderdim birincisinde neden böyle demediniz de şimdi ücret istiyorsunuz. Ben cihazımı geri istiyorum size gönderdiğim haliyle. Sadece piksel hatalı ve ses açma tuşu çalışmıyor hali ile. Hakkımı mahkemede arayacağım. Sıfırı 500 lira olan bir cihaza size haksız kazanç sağlayacak 437 lira ödemeyeceğim. Ama işinde en iyi avukatlarla gerekirse binlerce lira masraf yaparak hakkımı arayacağım. Ayrıca blörf yapmıyorum bunu göreceksiniz ve gelişmeleri internet sitesi alanlarında ve görsel medyada paylaşacağım. Son olarak klasik kopyala yapıştır mesajı yazmayın cevap olarak.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön