06 Kasım 2014

Telpa Garantili Telefona Ücretli Onarım Talebi!

Ocak 2014 ayında Vatan Bilgisayar'dan Discovery cep telefonu aldım. Telefondan çok memnundum. Ne düşürdüm, ne de darbe vs. Aldı. Ağustos ayında telefonun önce flaşı sonra kamerası kayboldu. Yaptığım araştırmada bunun yazılımsal bir sorun olduğunu, garantiliyse Telpa tarafından yazılımın düzeltileceğini öğrendim. Sikayetvar.com sitesini incelediğimde de benim sorunumu yaşayan bir çok kullanıcı olduğunu gördüm. Telefonu Vatan aracılığıyla gönderdim. 15 gün sonra geldi dediler, gittim, kontrol edince aynı sorunun devam ettiğini görüp telefonu tekrar geri gönderdiler. 15 gün sonra beni telefonla arayıp "telefon garanti dışı, darbeler var, anakart arızalı, ücreti 280 tl" dediler. Şikayetçiyim.

Tayfun 1.775 Okunma

Cevaplar

  • Tayfun06 Kasım 2014

    Cevabınıza göre Tüketici Hakları Mahkemesine müracaat edeceğimi, ayrıca bilirkişi tarafından yapılacak incelemede arızanın yazılımsal olduğunu ispat edeceğimin bilinmesini arz ederim.

  • Tayfun06 Kasım 2014

    Anakartı arızalanan telefonun sadece kamerasımı kaybolur? Telefonun herşeyi mükemmel çalışıyor. Sadece kamera yok. Anakart tan arızalı ise benim küçük çarpmalarımdan olamaz. Hassa kullanmama rağmen msaya, duvara vs. arasıra çarptı tabii. Çarpmayan varmı? Bu küçük darbeler anakartta sadece kamerayı etkilemez, başka şeyleri de etkilemesi lazım. Bu bir hatalı anakart arızasıdır.

  • Telpa Temsilcisi06 Kasım 2014

    Değerli Müşterimiz, Profilinizde yer alan bilgilerinizden servis kayıtlarınıza ulaşamadık. Cihazınıza ait imei numarasını veya kargo takip numarasını paylaşmanız durumunda servis kontrollerini sağlayarak tarafınıza sağlıklı bilgi iletebilir konu hakkında yardımcı olabiliriz. Bize her konuda http://www.telpabayi.com/destek/ ve (0212) 371 15 00 nolu müşteri hizmetlerinden ulaşabileceğinizi, cihazınızın servis durumunu http://www.telpa.com/ teknik servis linkinden hızlı bir şekilde kontrol edebilceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla Telpa

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön