21 Kasım 2015

Telpa Cep Telefonuna Bir Sürü Masraf Çıkardı!

General Mobile Discovery Elite model cep telefonum kapandı. Bir tek reboot kısmı açılıyor ne de başka bir işlem yapılabiliyordu. Telefonumu aldığım Bimeks firmasına götürdüm onlar da telefonu Telpa'ya onarım için gönderdiler. Ben telefonumu sadece yazılımsal arızası var diye gönderdim fakat Telpa'da yapılan kontrolde,
1- Telefonumun kamera lensinin yan sanayi ile daha önce değiştirilmiş olduğu bu sebepten kamera lensinin değiştirileceği.
2- Arka kapaktaki benim yaptığım boyama işlemi yüzünden kapağın değiştirileceği.
3- Ses açma kapama düğmesinin darbe alıp çalışmaması gibi problemi için ses açma kapama kartının değiştirileceği söylendi ve bu işlemlerden Telpa 195 TL ücret istedi.

Fatih 430 Okunma

Cevaplar

  • Fatih 20 Kasım 2015

    Benden istenen bu ücretinde kameranın kapak üzerindeki camını kırılınca değiştirdiğimi ve kamera lensinin daha önce değiştirilmiş olduğunu iddaa ettiler. Oysaki ben sadece koruma camını değiştirdim. Kamera lensine hiçbir şekilde müdahale edilmedi. Bir koruma camı yüzünden telefon garanti kapsamı dışı bırakılıyorsa Telpa ya yazıklar olsun. Bir dahada ne Telpa garantili telefon alacağım ne de General Mobile telefon alıp aldırtıcam. Aklıma gelen her forumda da paylaşıcam.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön