Telpa Bahane İle Para Talep Ediyor.

Murat Y. |

Telpa garantisi altında 8 ay önce General Mobile Discovery 4gb bir telefon aldım. 15 gün önce telefondan konuşurken duyulamayacak kadar az ses gelmeye başladı. Ayrıca aldığım günden beri GPS'e bağlanmama sorunu vardı. Telpa servise gönderdim 10 gün sonra servisten 25 TL onarım ücreti olduğu bildirildi.

Servisi aradım karşıma çıkan bayan telefonun darbe aldığını, bu sebeple hasarın oluştuğunu belirtti. Hiç dinlemedi, telefonun bugüne kadar ilk aldığımda bir kere yere düşmesi dışında bir darbe almadığını ve bu sebeple mikrofon kısmında küçük iki çizik olduğunu söylemem rağmen kesinlikle kabul etmemekteler ve ücret istemekteler. Telefonu kullanamamaktayım, mağduriyetimin giderilmesini rica ederim.

Etiketler :

Çağrı Merkezi Sorun Çözme Garanti Kapsam Yetkili Servis Ücretlendirme Yetkili Servis Hizmet Kusuru

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Murat Y.
  26 Haziran
  01:16

  Müşteri hizmetlerine 10 kere aranılması durumunda sadece 1 kere ulaşılabiliyori çözüm odaklı değiller, kaba ve öfleyip puflayarak konuşuyorlar, telefonu biran önce kapatmak için sizi dinlemiyorlar.

 • Murat Y.
  26 Haziran
  01:14

  Telpa serviste telefona çıkan bayan beni kesinlikle dinlemeyip, ücreti ödemek zorundasınız deyince telefona acil ihtiyacım olması sebebi ile mecburen ödedim.Bu cevabı vererek sorunumu çözmüş mü oluyorsunuz???

  Ayrıca eğer servisinizle yapılan ses kayıtları tutuluyorsa telefonum servisinizdeyken 3 kere daha arayıp GPS bağlanamama sorununun giderilmesini istememe, müşteri temsilcinizin tamam not alıyorum demesine, hatta akşam üzeri bir kere daha arayıp tekrar GPS sorununu belirtip müşteri temsilciniz tarafından yapılacağı yönünde bilgi alamam rağmen GPS halen kesinlikle hiçbir uydu vs bulamamakta, yayınladığınız videoları uyguladım google konum erişimi Agps gps epo her şey açık durumda katiyen GPS e bağlanmıyor.
  hatta telefonda bana fabrika ayarlarına dönülse bile yapıldıktan sonra GPS bağlanamama sorunu yaşamayacağımı belirtmişlerdi.
  Ayrıca yeni işim sebebi ile GPS e çok önemli ve gerekli şekilde ihtiyacım olmaktadır.Ancak kesinlikle kullanamamaktayım.

  Bugün aradım telpa servisinizi müşteri temsilciniz GPS için bilgileri olmadığını sadece ahizeyi ücreti karşılığında yaptıklarını belirttiler.
  Sizden alamadığımız hizmet ve KUSURLU (GPS SORUNU SEBEBİ) ÜRÜNÜNÜZ ile ilgili gerekenin yapılmasını mağduriyetimin giderilmesini istemekteyim.

 • 23 Haziran
  15:33

  Değerli Müşterimiz,

  Cihazınızda yapılan incelemeler sonucunda arıza tespit edilmiştir.Onarım ücretinin tarafınızdan ödendiği görülmüş ve onarım işlemleri gerçekleştirilerek şikayetin giderildiği gözlemlenmiştir.Cihazınızın 20.06.2014 tarihinde servis çıkışı sağlanmıştır.

  Saygılarımızla
  Telpa