30 Ağustos 2013

Telpa Arıza Tekrarında Ücret İstiyor!

Genral Mobile Diamond Qwerty cep telefonunu Darty'den 13/03/2012'de aldım. Garanti 2 yıl.
''şarj almaması, bataryasının şarj olmaması'' nedeniyle, 04/04/2013 'de Darty' e verdik. ''arızanın giderildiğini'' ve ürünü verdiler. Aynı arıza oluşunca Darty'e götürdüm. Telpa'ya gönderildi, 2(iki) hafta sonra, 40. 00 TL' ya, tamir edileceği bildirildi.

Darty, konu için Telpa ile görüşmemizi söyleyerek sıyrıldı. Telpa 'ya, telefon görüşmemde, aynı arıza için 4 ay önce tamir yapıldığını, aynı arızadan dolayı garantisi devam eden ürün için bedel istenmemesi gerektiğini söyledim. Ya parayı ödersiniz ya da ürünü Darty'den tamir edilmeden alırsınız. Aynı arızadan dolayı 2. tamir de bedel istenir mi?

Nesih 141 Okunma

Cevaplar

  • Nesih 02 Eylül 2013

    3 ay gibi sürede aynı arıza oluştu. Şarj soketi kablo yollarını koparıldığı, ifade edilmiş. Bu yollar nasıl koparılmış..Zaten, Şikayet Var, sitesinde, Telpa ya ait şikayetler incelendiğinde, GM marka cep telefon tamir şikayetleri incelendiğinde Telpa hakkında benzer şikayetlerin tekrarlandığı; firmanın genel yaklaşımlarla, para kazanmak adına ''kullanıcı hatası'' deyip, garanti içindeki üründen tamir bedeli talep etmektedir. Telpa'nın güven vermeyen yaklaşımını, ürünü aldığımız DARTY firması test etmeli. Aksi, Telpa'nın servis hizmeti verdiği ürünleri almamak, aldırmamak ve Darty'i de protosta etmek gerekli. Tamir bedeli beni fakir etmez ancak gerekçesi beni üzer.

  • Telpa Temsilcisi02 Eylül 2013

    "Merhaba ; kırık , çizik ,darbe sıvı teması vb durumlar kullanıcı hatası olarak değerlendirildiği için malesef onarım süreci garanti harici olarak değerlendirilmektedir (Baskı ve zorlama sonucu anakart üzerindeki şarj soketi yolları kopmuştur) Ürün onarımı mümkün olmayan durumlarda yeni cihaz ücreti vermek durumunda kalmaktayız. Saygılarımızla Telpa"

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön