22 Ocak 2014 #2251156

Teleses'den Aldığım Cihazım Bozuk

Teleses kolej şubesinden 31.12.2013 tarihinde almış olduğum Samsun S3 Mini marka/model cep telefonunu kullanmaya başladıktan sonra, arayan kişilerin bana ulaşamadığını ve telefonun kapalı olduğunu bildirmeleri üzerine almış olduğum yere problemi aktardım. Bana verdikleri komik cevap, telefonun akıllı bir telefon olmasından dolayı bir ya da iki günde bir kapatılıp tekrar açılması gerektiği yönündeydi. Böyle komik bir açıklamayı kabul etmeyince operatörden(Vodafone) kaynaklı bir problem olabileceği, başka bir operatör ile tekrar denemem söylediler. Bunun üzerine Turkcell kartımı takarak cihazı tekrar kullanmaya başladım, ancak yine aynı problemle karşılaştım. Sıfır telefon kullanılamaz durumda.

Servet 532 Okunma

Cevaplar

 • Servet04 Şubat 2014

  Ben telefonu kullanamıyorum, servis bir problem yok diyor, olan bana oluyor ve çözüm olarak bana hiç bir şey sunulmuyor. Tüketici hakem heyeti başkanlığına gerekli şikayet dilekçesi sunulmuştur. Bakalım onlar değiştirilmesine karar verdikleri zaman ne diyeceksiniz çok ama çok merak ediyorum...

 • Teleses Temsilcisi30 Ocak 2014

  Bizde ürünleri Samsung firmasından üreticisinden alıyoruz farklı bir kanaldan değil Samsung'dan almış dahi olsaydınız durum değişmeyecekti cihazda problem olmadığını belirten servis üretici firmaya bağlı olan bir servis Samsung yetkili servisi.

 • Servet30 Ocak 2014

  İlgisiz, alakasız, bilgisiz ve ellerinden hiç bişey gelmediğini kendi ağızları ile söyleyen beceriksiz bir firmadır. Kesinlikle kimseye tavsiye etmiyorum, gidin üreticisinden alın.

 • Servet30 Ocak 2014

  Birincisi madem arıza yok 15 gün önce aldığım cihazın değişimini neden isteyim? ikincisi, o zaman bütün servisler arızalı olan ürünlere arızalı değildir diyerek geri gönderirler, onlar arızalı değildir diyince ürün arızalı olmuyor mu? üçünsücü, 15 gün önce aldığım cihazda arıza olduğunu söylüyorum ve 6502 sayılı tüketicisinin korunması ile ilgili kanunda maddeler açık ve net bir şekilde yazılmıştır. Bana ayıplı olan bir ürünü sattınız ve şimdi üretici bunu dedi, servis arıza yok dedi, elimizden bir şey gelmez diyorsunuz. elinizden bir şey gelmiyor ve 15 gün önce alınan bir cihazı değiştiremiyorsanız satmayın..

 • Teleses Temsilcisi30 Ocak 2014

  Merhaba Servet Bey konu ile ilgili kolej şubemiz ile durumu görüştüm yeni bir üründe problem yaşadığınızı belirtiyorsunuz satıcı firma olarak garanti kapsamında da belirtildiği gibi ürünün probleminin yetkili servislerce tespit edilmesi gereklidir şubeden arkadaşlar ürünü Başarı teknik servise götürdüklerini ama üründe belirtilen arızanın bulunmadığı raporunun verildiğini belirtiyorlar cihaz da bir arıza tespit edilseydi yetkili servis bunu değişim kapsamına alır ve yeni ürününüzü gönderirdi.Bu aşama da üzgünüm ki işlem yapamıyoruz.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön